آزمایش واکسن کرونای آکسفورد در بریتانیا، برزیل و آفریقای جنوبی
23 تیر 1399 ساعت: 19:4دانشگاه آکسفورد کارآزمایی انسانی واکسن بالقوه خود بر ضدویروس کرونا را در بریتانیا، آفریقای جنوبی و برزیل ادامه می‌دهد.
به گزارش سلامت به نقل از همشهری آنلاین نخستین کارآزمایی واکسن دانشگاه آکسفورد در آفریقای جنوبی آغاز شد. 

شمار موارد عفونت در آفریقای جنوبی همچنان در حال افزایش است و نگرانی درباره کمبود امکانات درمانی برای بیماران بالا گرفته است.

پژوهشگران در دانشگاه فدرال سائوپائولو در برزیل نیز روز چهارشنبه تجویز همین واکسن تجربی را به داوطلبان شروع کردند.  برزیل از این لحاظ به عنوان محل آزمایش این واکسن انتخاب شده که ویروس به سرعت در آن در حال انتشار است.  
است.

واکسن دانشگاه آکسفورد که با همکاری شرکت داروسازی آسترازنکا ساخته شده، یکی از امیدبخش‌ترین واکسن‌ها میان واکسن‌های احتمالی است که پژوهشگران در حال آزمایش آن هستند.

کارآزمایی آفریقای جنوبی روی ۲ هزار داوطلب ۱۸ تا ۶۵ ساله از جمله بیماران اچ‌‌آی‌وی مثبت آزمایش می‌شود و این افراد برای ۱۲ ماه پس از واکسیناسیون تحت نظر خواهند بود تا معلوم شود این واکسن تا چه حد آنها را در برابر کووید-۱۹ محافظت خواهد کرد.

این واکسن که ChAdOx1 nCoV-19 و همچنین AZ1222 نامیده می‌شود، ابتدا به وسیله دانشگاه آکسفورد ساخته شد و اکنون شرکت آسترازنکا نیز در تولید آن مشارکت دارد.
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو