خوابیدن با موی خیس چه مضراتی به دنبال دارد؟
22 تیر 1399 ساعت: 19:4موی خیس شکننده است. وقتی بدون خشک کردن موهایتان به رختخواب می‌روید، این مساله می‌تواند باعث گره خوردن مو‌ها در زمان خواب شود.

به گزارش سلامت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اگر شما هم از آن دست کسانی هستید که عادت دارند با موی خیس بخوابند باید بدانید که این کار پیامد‌هایی دارد. عادت دارید شب‌ها حمام کنید؟ پس اگر بدانید این پیامد‌ها چه هستند در نحوه‌ی مراقبت از موهایتان تجدید نظر می‌کنید و با کمی صرف وقت قبل از سر گذاشتن به روی بالش، مو‌های خود را خشک می‌کنید. در ادامه می‌خواهیم ببینیم خوابیدن با موی خیس چه مضراتی دارد.

۱- ممکن است پوست سر را اذیت کند

تا به حال تجربه‌ی ناخوشایند خارش و تحریک پوست سر را داشته اید؟ معمولاً تقصیر را به گردن شامپو می‌اندازیم، اما ممکن است علت این حس ناخوشایند عادت خوابیدن با موی خیس باشد. خوابیدن روی یک روبالشی خیس هم می‌تواند دلیل بیماری‌های پوست سر مثل شوره باشد. وقتی با موی خیس می‌خوابیم، محیط گرم و مرطوبی که در این حالت به وجود می‌آید می‌تواند رشد باکتری‌ها را بیشتر کند.

۲- باعث گره خوردن مو‌ها می‌شود

موی خیس شکننده است. وقتی بدون خشک کردن موهایتان به رختخواب می‌روید، این مساله می‌تواند باعث گره خوردن مو‌ها در زمان خواب شود. به این ترتیب صبح روز بعد موهایتان دیگر به هیچ صراطی مستقیم نیستند و باز کردن گره هایشان سخت می‌شود. این مساله می‌تواند اضطراب بیشتری به برنامه‌ی صبحگاهی شما وارد کند.

۳- باعث سردرد می‌شود

اگر با موی خیس به رختخواب بروید، این احتمال وجود دارد که صبح با سردرد از خواب بیدار شوید. برخی کارشناسان مراقبت مو می‌گویند خوابیدن با موی خیس باعث پایین آمدن دمای بدن می‌شود و این مساله موجب سردرد می‌شود، چون بدن سعی می‌کند خود را گرم کند. متخصصان دیگر هم معتقدند اگر با موی خیس و حوله به سر بخوابید، این مساله نه تنها باعث سردرد می‌شود، بلکه می‌تواند خواب شما را مختل کند.

۴- موهایتان وز می‌شود

خوابیدن با موی خیس پیامد‌های جدی‌ای بر سلامت ندارد، اما روی ظاهر مو‌ها تاثیر می‌گذارد. رطوبت موها، سایش آن‌ها با روبالشی را بیشتر می‌کند، مساله‌ای که باعث وز شدن مو‌ها می‌شود. کمی صرف وقت برای خشک کردن مو‌ها قبل از خواب می‌تواند در پولی که صرف خرید محصولات ضد وز می‌کنید صرفه جویی کند.

۵- باعث می‌شود مو‌های نازک نتوانند پرپشت به نظر آیند

مو‌های نازک، آسیب پذیرند و حجم ندارند. خوابیدن با موی خیس به ویژه برای این نوع مو مضر است. مو‌ها دیگر به آن راحتی حجم پیدا نمی‌کنند، به همین دلیل اگر همیشه با موی خیس بخوابید، این کار باعاث می‌شود موهایتان حتی کم پشت‌تر به نظر برسد.

۶- یکی از علل اصلی موخوره است

چند وقت یک بار برای زدن موخوره هایتان به آرایشگاه می‌روید؟ یکی از دلایل اینکه باید زود به زود موهایتان را کوتاه کنید، عادت خوابیدن با موی خیس است. چون موی خیس در برابر شکنندگی آسیب پذیر است و غلت زدن‌های در حین خواب ممکن است باعث ایجاد موخوره شود.

۷- پوست را تحریک می‌کند

خوابیدن با موی خیس نه تنها روی پوست سر بلکه روی پوست صورت هم تاثیر می‌گذارد. وقتی در خواب غلت می‌زنید، ممکن است موهایتان روی صورت تان قرار بگیرد. ترکیب موی خیس و دمای اتاق می‌تواند محیط عالی‌ای برای رشد باکتری‌هایی فراهم کند که پوست را تحریک می‌کنند.
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو