​​​​زردی نوزاد میلا یوویچ و روشهای درمان خانگی
22 تیر 1399 ساعت: 18:4زردی در نوزادان مسئله‌ای شایع است که در پی افزایش رنگ دانه زردی به نام بیلی‌روبین در خون نوزاد بروز می‌کند. در این شرایط لازم است نوزاد بستری شود. میلا یوویچ بازیگر، مدل، خواننده و طراح مد اوکراینی-آمریکایی 44 ساله که به تازگی زایمان کرده است در اینستای خود نوشت متوجه زردی نوزاد 2 هفته‌ای خود شده و ازآنجایی که پزشکان به او گفته‌اند تنها راه درمان سریع زردی شیر دادن مرتب و زیاد به نوزاد است اودر بیمارستان باقی مانده است. میلا از این موضوع نگران است که فرزندش مرتبا در حال شیردهی می‌خوابد و شیر زیادی نمی‌نوشد.
اگر نوزاد شما هم دچار زردی شده است بهتر است بدانید روش‌های خانگی بسیاری برای درمان زردی وجود دارد که می‌توان از آنها استفاده کرد اما حتما پیش از امتحان کردن آنها با پزشک در این رابطه مشورت کنید.

 به یاد داشته باشید که اگر زردی نوزاد شدید باشد، ممکن است لازم باشد در بیمارستان بستری و درمان شود.

1.نوزاد را برای مدتی در نور آفتاب قرار دهید

اگر نوزادتان مبتلا به زردی است او را برای 1-2 ساعت قبل از ساعت 8 صبح در نور آفتاب قرار دهید. پرتوهای آفتاب به کاهش‌‌ بیلی‌روبین و دفع آن از طریق مدفوع و ادرار کمک می‌کند.


2.عصاره عناب را امتحان کنید


یک میلی متر از عصاره عناب را روزی 3 مرتبه به نوزادی که زردی دارد بدهید اما بهتر است قبل از استفاده حتما با متخصص مشورت کنید.


۳. از شیرخشک استفاده کنید

نوزادانی که زردی دارند باید مرتبا شیر بنوشند. در صورتی که شیر مادر کفایت نمی‌کند حتما از شیر خشک به عنوان مکمل استفاده کنید.


۴.از آب هویج و اسفناج استفاده کنید.


چند قطره مخلوط آب هویج و اسفناج می‌تواند زردی را در نوزادان کاهش دهد. اما قبل از مصرف با متخصص در این رابطه مشورت کنید.


۵. به نوزاد آب نیشکر بدهید.

آب نیشکر به کبد کمک می‌کند تا با زردی مقابله کند. سه یا 4 مرتبه در طول روز به نوزاد آب نیشکر در حد چند قطره بدهید. بهتر است آب نیشکر خانگی تهیه کنید و آن را از بیرون نخرید.


۶.آب گندم سیاه را امتحان کنید


چند قطره آب گندم سیاه به شیرخشک بیافزایید و به نوزادی که زردی دارد بدهید. همچنین مادر می‌تواند روزانه یک لیوان آب گندم سیاه بنوشد تا خواص آن از طریق شیر به فرزندش منتقل شود .


۷. نور درمانی را امتحان کنید

نوزادتان را زیر لامپ‌های مخصوص یا پتوی زردی قرار دهید. این یک روش درمان خانگی است که برای نوزادانی که‌‌ بیلی‌روبین آنها مرتبا در حال افزایش است کابرد دارد.


۸. به نوزاد آب گوجه بدهید

گوجه غنی از لیکوپن است که برای خون خوب است و در صورتی که صبح ناشتا مصرف شود می‌تواند سبب رفع مشکلات کبدی شده و زردی را رفع کند. از آنجا که نوزاد نمی‌تواند آب گوجه مصرف کند مادر باید آن را بنوشد تا از طریق شیر به نوزادش برسد.


منبع: parenting.firstcry.com
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو