نشانه‌های «عفونت ادراری» در کودکان چیست؟
22 تیر 1399 ساعت: 16:4یک متخصص ارولوژی گفت: اگر کودک در هنگام ادرار کردن به خود می‌پیچد، گریه می‌کند و قرمز می‌شود؛ این علائم نشانه عفونت ادراری است و نباید از آن غافل شویم.

به گزارش سلامت، عباس بصیری در گفت‌وگو با فارس درباره «عفونت ادراری در کودکان و علائم آن»، اظهار داشت: عفونت‌هایی که در مثانه کودکان ایجاد می‌شود، باعث سوزش، تکرر و درد موقع ادرار یا درد در زیر شکم می‌شود.

وی ادامه داد: می‌توانیم در کودکان متوجه شویم که در هنگام ادار کردن به خود می‌پیچد، گریه می‌کند و قرمز می‌شود؛ این علائم نشانه عفونت ادراری است و نباید از غافل شویم.

این متخصص جراحی کلیه و مجاری ادرار بیان داشت: نکته مهم در عفونت ادراری این است که اگر کودک با این علائم یا بدون علائم دچار تب شود، این تب مسئله مهمی است؛چراکه  تا وقتی عفونت داخل مثانه است، تب ایجاد نمی‌کند، زمانی تب ایجاد می‌کند که عفونت وارد کلیه‌ها شود و وقتی وارد کلیه شود، یعنی قسمتی از کلیه را از کار می‌اندازد؛ ضمن اینکه باید توجه کنیم کودکان تا زیر 4 سال کلیه بسیار حساسی دارند و خیلی زود ممکن است قسمتی از آن دچار آسیب شود.

بصیری خاطرنشان کرد: بنابراین کودک زیر 4 سال همراه با علائم گریه کردن حین ادرار، درد،  سوزش و تب باید اورژانس تلقی شود. اگر کودکی دچار تب می‌شود و  ما علت تب را پیدا نمی‌کنیم و ورم، التهاب،  قرمزی و علائم سرماخوردگی ندارد، یکی از نقاطی که باید بررسی شود دستگاه ادراری و آزمایش ادرار است؛ چراکه اینجا از همه نقاط بیشتر ممکن است در مسیر عفونت باشد.
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو