رژیم مدیترانه‌ای؛ سبک تغذیه "پنه‌لوپه کروز"
10 تیر 1399 ساعت: 08:4"پنه‌لوپه کروز"؛ بازیگر هالیوود، یکی از چهره‌های طرفدار رژیم مدیترانه‌ای است. با اینکه 46 سال سن دارد اما از تناسب اندام عالی برخوردار است و 50 کیلوگرم وزن دارد. پنه‌لوپه کروز کاملا به رژیم مدیترانه‌ای خود پایبند است و روزانه مقدار فراوانی میوه و سبزیجات می‌خورد. خانم بازیگر در مصرف نان، پاستا، برنج و روغن زیتون نیز حد تعادل را نگه می‌دارد. او سعی می‌کند درست به اندازه غذا بخورد اما در آخر هفته به خود اجازه می‌دهد تا کمی نسبت به تغذیه اش سهل‌تر باشد. 

اگر از خانم بازیگر بپرسیم غذای مورد علاقه‌اش چیست، می‌گوید: " خوردن تکه‌ای نان که کمی روغن زیتون و نمک روی آن زده شده برای من بسیار لذت‌بخش است. اما من باید مراقب تناسب اندام خود باشم پس نمی‌توانم این خوراکی خوشمزه را همیشه بخورم". پنه لوپه که زاده مادرید اسپانیاست، املت سنتی کشورش که با سیب‌زمینی تهیه می‌شود را نیز بسیار دوست دارد. 

 

توصیه های خانم بازیگر برای حفظ تناسب اندام به کمک رژیم مدیترانه‌ای

  • مصرف فراوان میوه‌ها، سبزیجات، خشکبار
  • گنجاندن پاستا، برنج قهوه ای، نان و غلات کامل در برنامه روزانه
  • مصرف ماست و پنیر در هر روز
  • انتخاب روغن زیتون به‌عنوان روغن اصلی مصرفی 
  • مصرف مرغ، ماهی و تخم‌مرغ به‌جای گوشت قرمز
  • نوشیدن الزامی یک لیوان آب در هر وعده غذا
  • انتخاب مواد غذایی تازه فصل و پرهیز از محصولات فرآوری‌شده 

 

اهمیت رژیم مدیترانه‌ای


به گفته متخصصان تغذیه، رژیم مدیترانه‌ای یکی از اصول تغذیه بسیار سالم و متعادل است. سازمان بهداشت جهانی این رژیم را متعادل‌ترین سبک تغذیه برای حفظ تناسب اندام و طول عمر توصیه می‌کند. البته در هر حال، بهتر است پیش از رعایت هر نوع رژیم غذایی با پزشک مشورت شود.   

 

"ورزش" فراموش نشود!


ستاره هالیوود علاوه بر رعایت تغذیه صحیح به داشتن تحرک بدنی نیز پایبند است و روزانه 45 تا 60 دقیقه ورزش می‌کند تا چاق نشود. 15 دقیقه نرمش و کشش و سپس تمرین های تقویت عضلات و ایروبیک برای سوخت‌ و ساز چربی‌ها، اساس برنامه ورزشی پنه‌لوپه کروز است. 

 

ترجمه: مریم سادات کاظمی

منبع:regimedestars.fr

راز تناسب اندام جنیفر آنیستون؛ رژیم16/8

راز تناسب اندام خانم بازیگر؛ رژیم ماکروبیوتیک و ارگانیک​​​
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو