جدال مرگبار مربیان سرشناس فوتبال جهان با کرونا ویروس
9 تیر 1399 ساعت: 12:4ویروس کرونا بعد از بازیکنان فوتبال سرمربیان فوتبال جهان را هم گرفتار کرده است.
بعد از بازیکنان رشته های مختلف، دو سرمربی دیگر فوتبال هم به بیماری کرونا مبتلا شده اند.کارلوس بیلاردو سرمربی پیشین و سرشناس تیم ملی فوتبال آرژانتین در بستر بیماری است اما ایلیکا پتکوویچ یکی از بهترین مربی های تاریخ صربستان جانش را از دست داده است.

جدال سرمربی افسانه‌ای آرژانتین با کرونا

کارلوس بیلاردو سرمربی سرشناس فوتبال آرژانتین به خاطر ابتلا به ویروس کرونا در قرنطینه بسر می برد.

دکتر بیلاردو 82  ساله که در سال 1986 مکزیک و1990 ایتالیا تیم ملی فوتبال آرژانتین را قهرمان و نایب قهرمان جام جهانی کرده، روزهای سختی را با کرونا سپری می کند.

بیلاردو که در سرای سالمندان در شهر آلمارگو نگهداری می شود ، بعد از تشخیص بیماری، تحت مراقبت قرار گرفته است.

سرمربی افسانه ای آرژانتین در اقامتگاهی حضور داشت که در آن 8 مورد مبتلا به کرونا و یک مورد مرگ به دلیل این بیماری ثبت شده است. نتیجه آزمایش بیلاردو ابتدا منفی بود ولی در نمونه دوم، آزمایش او مثبت اعلام شد.

همچنین ماه گذشته بیلاردو پس از یک مصاحبه رادیویی دچار حمله عصبی شد و در بیمارستان تحت نظر پزشکان قرار گرفت. او مشکل حاد افسردگی هم دارد.
خورخه بیلاردو، برادرش دکتر بیلاردو گفت: به خاطر ابتلا به کرونا و اپیدمی کووید 19 نمی توانیم او را از نزدیک ببینیم، اما از طریق تلفن با او مرتب در تماس هستیم.

درگذشت سرمربی تیم ملی صربستان

ایلیکا پتکوویچ یکی از بهترین مربی های فوتبال تاریخ صربستان در ۷۵ سالگی به خاطر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.

بر اساس اخبار روزنامه Evening News ، پتکوویچ روز دوشنبه به دلیل زخم اثنی عشر در بیمارستان بستری شد. سپس او تحت آزمایشات کرونا هم قرارگرفت که نتیجه آن مثبت بود.این مربی صربستانی پس از مبتلا شدن به کووید 19 مشکلات جدی قلبی و ریوی برایش به وجود آمد و در نهایت دوام نیاورد و دارفانی را وداع گفت.

دوران مربیگری پتکوویچ از سال 2000 شروع شد. از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۱ ، سرمربی تیم ملی یوگسلاوی بود ، از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ وی هدایت تیم ملی صربستان و مونته نگرو را بر عهده داشت و با این تیم در جام جهانی آلمان شرکت کرد ولی تیمش عملکرد خوبی نداشت. شکست 6 بر صفر در مرحله گروهی مقابل آرژانتین ازجمله نتایج ضعیف پتکوویچ در این مسابقات بود.
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو