فزایش چشمگیر مبتلایان و بستری‌شدگان کرونایی در تهران
8 تیر 1399 ساعت: 23:4فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه مبتلایان و بستری‌شدگان در تهران به طور چشمگیری روند صعودی دارد، گفت: باید تصمیمات جدیدی برای مقابله با کرونا اتخاذ شود.
به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری فارس علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش آمار نگران کننده مبتلایان به کرونا در تهران، اظهار داشت: در ۲۴ ساعتی که گذشت تعداد بیمارانی که با تشخیص کرونا در بخش‌های عادی بستری شدند به رقمی بالغ بر ۳۹۹ بیمار رسید.

وی افزود: در سه هفته اخیر بالاترین میزان بستری‌شدگان بیماران مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت ویژه به عددی بیش از ۱۲۲ نفر رسیده است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه میزان بیماران مبتلا به کرونا و بستری‌شدگان در بخش‌های عادی و ویژه به شکل چشمگیری روند صعودی داشته است، خاطرنشان کرد: تعداد  بیمارانی که طی ۲۴ ساعت گذشته از بیمارستانهای تهران نیز مرخص شده‌اند ۴۷۰ نفر بوده و به طور کلی برای اولین بار آمار بستری شدگان به  ترخیص شدگان پیشی گرفته است.

 زالی با بیان اینکه علائم تنفسی در بیماران مبتلا به کرونا بیش از سایر عوارض می‌تواند منجر به ماندگاری بیمار در بیمارستان‌ها شود، افزود: الگوی مراجعان کرونایی در بیمارستانهای شهر تهران همچنان تب  و تنگی نفس است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از استمرار خدمات و تلاش‌های ایثارگرانه کادر درمانی و بهداشتی برای درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ خبر داد و تاکید کرد: قریب به چهار ماه از شیوع پاندمی کرونا می‌گذرد و کادر پزشکی شبانه روز خدمات منحصر بفردی ارائه می‌دهند.

وی با اشاره به آمادگی کامل بیمارستان‌ها و کادر بهداشت و درمان در راستای ارائه خدمات به بیماران مبتلا به کرونا، خاطرنشان کرد:  علی‌رغم تمامی جنبه های مثبت، پتانسیل‌های بالا و آمادگی تیم درمان، ممکن است با افزایش آمار مبتلایان تیم درمان دچار فرسودگی شوند.

 زالی، مداخله جدی‌تر مسئولان در حوزه مدیریت ورودی بیمارستان‌ها را ضروری دانست و گفت: با تغییرات آماری باید تصمیمات لازم و جدید متناسب با مقابله با بیماری کرونا اتخاذ شود.
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو