8 توصیه برای این‌که مژه‌هایتان بلندتر و زیباتر به نظر بیاید
2 تیر 1399 ساعت: 15:4داشتن مژه‌های بلند و سالم آرزوی هر خانمی است. اما سوال اصلی اینجاست که چگونه می‌توان بدون اکستنشن یا سرم‌های شیمیایی با عوارض جانبی، چنین مژه‌هایی داشت؟

خوشبختانه می‌توانید با روش‌های مختلف ساده و محصولات مناسب مژهای بلندتری داشته باشید. 

 

1. مژه‌هایتان را مرطوب نگهدارید

 

با استفاده از روغن‌های طبیعی مانند روغن کرچک می‌توانید مژه‌های خود را به‌طور طبیعی مرطوب نگه داشته و شکستگی آنها را کاهش دهید.

 

2. با قلمو مژه‌ها را مرتب کنید

 

با استفاده از یک قلم‌موی کوچک یا فرچه ریمل که شسته شده است مژه‌ها را مرتب کنید. این کار باعث می‌شود مژه‌ها یکدست و مرتب باشند و در نتیجه بلندتر به نظر بیایند. این کار به سلامت مژه‌ها نیز کمک می‌کند.

 

3. از ریمل‌های اصل استفاده کنید

 

برخی از ریمل‌ها بلندکننده هستند و مژه‌های شما را بلندتر نشان می‌دهند. توصیه بر این است که از ریمل‌های اصل با برندهای معتبر استفاده کنید. این کار به مژه‌های شما ظاهری زیبا می‌بخشد و کمتر به آنها آسیب می‌زند.

 

4. ریمل را به‌طور صحیح به مژه‌ها بزنید و پاک کنید

 

پاک کردن ریمل به هنگام خواب از شکنندگی مژه‌ها جلوگیری می‌کند. بهتر است ریمل را به سمت پایین پاک کنید. این کار مانع از آسیب یا کنده شدن مژه‌ها می‌شود. یادتان باشد مژه‌های تمیز راحت‌تر فر می‌خورند، بنابراین اول مژه‌ها را تمیز کنید و سپس نسبت به فر کردن و ریمل زدن اقدام کنید تا مژه‌ها بلندتر به نظر بیایند.

 

5. از زدن ریمل‌های کهنه خودداری کنید

 

زدن ریمل نو به مراتب راحت‌تر است و به‌خوبی روی مژه‌ها پخش می‌شود، بنابرین اجازه ندهید ریمل‌تان خشک شود. توصیه می‌شود هر سه ماه یکبار ریمل جدید بخرید و از زدن ریمل‌های کهنه و خشک شده بپرهیزید.

 

6. از پودر بچه استفاده کنید

 

اگر قبل از زدن لایه دوم ریمل مقداری پودر بچه به مژه‌هایتان بزنید مژه‌‌ها پرپشت‌تر و فشرده‌تر به نظر می‌رسند.

 

7. فرمژه را گرم کنید

 

گرم کردن فرمژه قبل از استفاده به فر و زیباتر دیده شدن مژه‌ها کمک می‌کند. البته منظور این نیست که مژه‌هایتان را بسوزانید.

 

8. از مژه مصنوعی استفاده کنید

 

می‌توانید در برخی موقعیت‌ها مانند عروسی و مهمانی از مژه مصنوعی استفاده کنید تا مژه‌هایتان بلندتر به نظر بیاید. البته توصیه می‌شود از چسب‌های باکیفیت استفاده کنید تا به خط‌مژه و چشم‌هایتان آسیبی نرسد. بهتر است قبل از چسباندن مژه مصنوعی مژه‌های خودتان را فر دهید. اینکار باعث می‌شود که مژه‌ها بلندتر و پرپشت‌تر به نظر بیاید.

 

ترجمه: پریسا مهدی‌پور

منبع:  simplemost

برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو