3 ترفند ساده برای داشتن پوست درخشان
1 تیر 1399 ساعت: 23:4مراقبت از پوست همیشه قرار نیست مراحل سخت و پیچیده‌ای داشته باشد، بلکه گاهی اوقات با ترفندهای ساده می‌توان به دستاوردهای بزرگ در این زمینه رسید. 

اگر هر روز طبق برنامه‌ریزی مشخصی برای مراقبت از پوست عمل کنید و بتوانید مراقبت‌های متناسب با نوع پوست خودتان را بیابید، پس از مدتی تفاوت‌های چشمگیری را احساس خواهید کرد. کسانی که می‌خواهند پوست صورت‌شان به‌طور طبیعی درخشندگی بیشتری پیدا کند، با اضافه‌ کردن ترفندهای ساده زیر به برنامه روزانه مراقبت از پوست می‌توانند به نتایج مثبتی در این زمینه برسند. 

 

صورت را با آب سرد بشویید

 

ساده‌ترین و آسان‌ترین کاری که باید هر روز صبح پس از بیدار شدن از خواب شبانه انجام دهید، شستن صورت با آب سرد است. حتی اگر قرار نیست که از خانه خارج شوید، باید در طول روز چندین بار صورت را بشویید و پوست صورت را تمیز نگه دارید. جدی گرفتن این نکته، اولین گام برای دست‌یابی به درخشندگی طبیعی پوست است. 

 

به‌گفته متخصصان، چربی‌های اضافی در طول شب روی پوست جمع می‌شوند، درحالی که شستن صورت به پاک‌سازی این چربی‌ها کمک زیادی می‌رساند. خود این روند پاکسازی، شادابی و طراوت متفاوتی به صورت می‌بخشد. لازم به ذکر است که برای شستن صورت نباید از صابون‌های حمام استفاده کنید، بلکه باید سراغ شوینده‌های مناسب صورت بروید. 

 

از مولتانی میتی استفاده کنید 

 

دومین کار ساده اما بسیار اثربخشی که می‌توانید هر روز صبح انجام دهید، استفاده از مولتانی میتی (Multani mitti) است که به خاک رُس قهوه‌ای نیز شهرت دارد. استفاده از این ترکیب به‌عنوان ماسک صورت به اندازه‌ای می‌تواند در پاک‌سازی پوست نقش داشته باشد که تقریبا هیچ محصول دیگری از این نظر قابل مقایسه با آن نیست. 

 

البته توصیه ما این است که هر روز صبح ابتدا صورت را با کمک شوینده‌های مناسب صورت و آب سرد بشویید و سپس از این ماسک طبیعی پوست استفاده کنید. این خاک رُس قهوه‌ای می‌تواند همه گردوغبارها و ذرات اضافی را از پوست صورت پاک کند و همچنین مانع از خشکی پوست صورت شود. اگر می‌خواهید که اثربخشی این ماسک طبیعی را افزایش دهید، فقط کافی‌ است که مقداری عسل به آن اضافه کنید. 


گلیسرین را فراموش نکنید 

 

گلیسرین از بهترین ترکیبات جذب‌کننده رطوبت یا هومکتانت (humectant) است که می‌تواند آب طبیعی پوست را حفظ کند و پوست را همیشه از نظر تعادل آب در سطح مطلوبی نگه دارد. شما می‌توانید مقداری گلاب و مقداری آب‌لیموی تازه را با یکدیگر ترکیب کنید و سپس مقداری گلیسرین به آن بیفزایید. پس از مخلوط شدن کامل این ترکیبات با همدیگر، باید آن را درون بطری کوچکی بریزید و برای خنک شدن داخل یخچال بگذارید. 

 

در ادامه می‌توانید هر روز دو مرحله بالا را انجام دهید و سپس از این ترکیب گلیسرینی برای افزایش درخشندگی پوست کمک بگیرید. این ترکیب خصوصا برای افرادی که پوست‌شان مستعد ابتلا به آکنه است، اثربخشی بهتری دارد. برای قرار دادن این ترکیب خانگی روی پوست صورت نیز باید از پنبه استفاده کنید. 

 

ترجمه: راضیه فیضی

منبع: Indian Express

برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو