پیشرفتی عمده در درمان کرونا
پیشرفت عمده در درماان کرونا| یک داروی کورتونی ارزان‌قیمت جان بیماران کرونا را نجات می‌دهد
27 خرداد 1399 ساعت: 18:3پژوهشگران انگلیسی می‌گویند تجویز داروی ارزان و ژنریک دگزامتازون می‌تواند خطر مرگ افراد دچار بیماری وخیم کرونا را کاهش دهد.

به گزارش سلامت به نقل از بی‌بی‌سی این بررسی نشان داد تجویز دوزهای پایین دگزامتازون به بیماران کرونای بستری‌شده که به دستگاه تنفس مصنوعی متصل هستند، خطر مرگ در آنها را تا یک سوم کاهش می‌دهد. 

 

تجویز دگزامتازون در بیماران بستری که اکسیژن‌درمانی می‌شدند، نیز خطر مرگ را تا یک پنجم کاهش داد.

 

پژوهشگران دانشگاه آکسفورد که این بررسی را انجام داده‌اند، می‌گویند این نتایج پیشرفت‌ عمده‌ای در درمان بیماری کرونا است.

 

به گفته این دانشمندان اگر بیماران کرونا در بریتانیا از ابتدای شیوع با دگزامتازون درمان شده بودند، جان بیش از ۵۰۰۰ نفر نجات پیدا کرده بود.

 

یک نفر از هر بیست نفر بیمار کرونا به علت شدت علائم نیاز به بستری در بیمارستان پیدا می‌کنند. در برخی از بیماران بستری بیماری به وخامت می‌گراید و  نیاز به اکسیژن‌درمانی یا اتصال به دستگاه تنفس مصنوعی پیدا می‌شود.

 

به گفته این پژوهشگران به نظر می‌رسد دگزامتاوزن می‌تواند به این گروه بیماران پرخطر کمک کند.

 

دگزامتازون برای کاهش التهاب برای کاهش التهاب در بسیاری بیماری‌های دیگر هم به کار می‌شود. این دارو احتمالا به جلوگیری از پاسخ ایمنی شدید در بیماران کرونا که به بدن آسیب می‌زند، کمک می‌کند.


در حال حاضر هیچ داروی تاییدشده‌ای برای عفونت کرونا وجود ندارد و شمار مرگ‌های ناشی از آن در  جهان به بیش از ۴۳۱ هزار مورد رسیده است.

برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو