چه علائمی در کرونا نیاز به مراجعه فوری به بیمارستان دارند؟
26 خرداد 1399 ساعت: 22:3بروز برخی از علائم در بیماران کرونا وضعیت اضطراری و ضرورت مراجعه فوری به بیمارستان را نشان می‌دهند، ازجمله تنگی نفس شدید، احساس درد یا فشار مداوم در قفسه سینه، کبودی لب‌ها و صورت، گیج شدن ناگهانی فرد.

تنگی نفس معمولاً در یکی دو روز اول شروع علائم بیماری بروز نمی‌کند، اما ممکن است از روز چهارم به بعد خودش را نشان بدهد.


تنگی نفس در بیماری کرونا ممکن است به شکل احساس فشار در قفسه سینه، نفس کم آوردن، ناتوانی در نفس عمیق کشیدن، احساس خفقان و احساس نیاز به نفس کشیدن به طور ارادی بروز کند.

 

اگر در روند بیماری کرونا دچار تنگی ‌نفس شدید، حتماً باید به بیمارستان مراجعه کنید، چرا حتی اگر هیچ بیماری زمینه‌ای نداشته باشید، ممکن است میزان اکسیژن خونتان به‌طور خطرناکی افت کند.

 

همچنین تا یک هفته پس از شروع بیماری با علائم خفیف یا هنگامی که در هفته دوم بیماری در حال بهبودی از علائم خفیف هستید، به ناگهان دچار بدتر شدن ناگهانی علائم به‌خصوص احساس درد در قفسه سینه و بدتر شدن تنگی نفس شوید که در این صورت هم باید به‌سرعت به بیمارستان بروید.


کبودی لب‌ها و صورت و گیج شدن ناگهانی فرد که همه نشانه افت اکسیژن خون هستند، نیاز به مراجعه فوری به بیمارستان را نشان می‌دهند.

یک عارضه دیگر در برخی از مبتلایان به ویروس کرونا گزارش شده است، سکته مغزی است، بنابراین اگر دچار کرونا هستید و هر یک از علائم افتادگی چهره، احساس ضعف در دست‌ها، اشکال در صحبت کردن در شما بروز کرد باید فوراً با اورژانس تماس بگیرید.

 

اگر علائم کرونا را داشتم، چه کار کنم؟
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو