کدامیک از ماسک‌های صورت واقعا برای پوست سودمند هستند؟
24 خرداد 1399 ساعت: 22:3ماسک‌های پوستی گوناگونی برای جوانتر شدن و شادابی پوست تبلیغ می‌شوند، اما آیا این ماسک‌های پوستی واقعاً موثرند؟ 

اگر پوست سالم و شادابی دارید، ضرورتی به استفاده از ماسک پوستی صورت نیست و در حال حاضر شواهدی وجود ندارد که این ماسک‌های پوستی مانع از پیری پوست می‌شوند.


البته برخی از این ماسک‌ها ممکن است سودمندی موقتی داشته باشند، چرا که جلوی از دست رفتن رطوبت پوست را می‌گیرند.  این ماسک‌ها لایه نازکی از مواد مرطوب‌کننده را روی پوست به جای می‌گذارند که به طور گذرا رطوبت پوست را افزایش می‌دهند و باعث می‌شوند تا مدتی چین‌وچروک‌ها کم شوند و پوست نرم‌تر شود. این لایه مرطوب‌کننده همچنین باعث می‌شود موثر موجود در ماسک در مجاورت پوست بمانند و تاثیرشان بیشتر شود.


گرچه ماسک‌های پوستی صورت عموما خطری ندارند، اما به خصوص اگر پوست حساسی دارید، باید مراقب واکنش آلرژی به اجزای این ماسک‌ها باشید و با متخصص پوست مشورت کنید.


اگر پوست‌تان خشک، تحریک‌شده یا پر چروکی دارید، بهتر است ماسک‌های ملایم حاوی اسید هیالورونیک، گلیسرین یا دایمیتکون را به کار ببرید.


اگر پوستتان لک‌دار است ماسک‌های حاوی خاک رس، زغال، اسید سالیسیلیک، اسید گلایکولیک یا روغن درخت چای ممکن است سودمند باشند، چراکه این ماسک‌ها باعث لایه‌برداری پوست می‌شوند. البته این ماسک‌ها ممکن است باعث تحریک و پوسته‌ریزی هم بشوند.


اگر وست‌تان شاداب نیست یا نشانه‌های پیری در آن بروز کرده است، ماسک‌های حاوی اسید گلایکولیک یا رتینول که می‌توانند با انجام لایه‌برداری ملایم می‌تواند پوست‌تان را درخشنده‌تر کند.


به طور کلی اگر انتظار معجزه از ماسک‌های پوستی نداشته باشید و دچار تحریک پوستی نشوید، می‌توانید آنها را جزئی از مراقبت‌های معمول پوستتان قرار دهید.


منبع: WebMD

برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو