رژیم غذایی نیکل کیدمن؛ 6 وعده کوچک غذا
23 خرداد 1399 ساعت: 21:3نیکل کیدمن، هنرپیشه موفق هالیوود که این روزها 53 سالگی را سپری می‌کند، همچون اوایل دوران بازیگری، جوان به‌نظر می‌رسد و تقریبا هیچ تغییری نکرده‌ است. او که متولد استرالیاست، اصول خاصی را در تغذیه و سبک زندگی خود رعایت می‌کند و کاملا نسبت به‌ آنها پایبند است. 

کیدمن برای حفظ تندرستی اش، مقدار فراوانی میوه‌ها و سبزیجات را در کنار ورزش منظم در برنامه زندگی خود گنجانده‌ است. البته علاقه خاصی به نان خامه‌ای شکلاتی و کروسان نیز دارد و خود را از لذت طعم آنها محروم نمی‌کند. تنها اصل سختگیرانه در تغذیه او این است که فقط خوراکی‌های ارگانیک می‌خورد و از انواع مواد غذایی حاوی سموم، آفت‌کش، نگهدارنده و خوراکی‌های فرآوری‌شده پرهیز می‌کند. 

 

پای ثابت ماهی در رژیم


نیکل کیدمن همیشه مراقب است تا میزان کالری دریافتی روزانه از 1800 کیلوکالری بیشتر نباشد. برای این منظور روزانه به جای 3 وعده غذای معمولی، 6 وعده کوچک غذا می‌خورد. این سبک غذایی به حفظ احساس سیری طی ساعات روز همچنین در تامین انرژی برای زندگی شخصی و حرفه‌ای وی موثر است. شام سبک‌ترین وعده غذایی اوست که به پاکسازی بدن و کاهش وزنش کمک می‌کند. البته نباید فراموش کرد که او پروتئین بدون چربی را می‌پسندد و ماهی جایگاه ثابتی روی میز غذای او دارد. کیدمن همچنین از مصرف مولتی‌ویتامین‌ها نیز برای حفظ تناسب اندام اش غافل نمی‌شود. 

 

ورزش؛ برنامه ضروری زندگی


هنرپیشه استرالیایی که سبک زندگی کاملا فعالی دارد، ورزش‌های استقامتی مختلف را برای حفظ تناسب اندام، تقویت عضلات و بهبود عملکرد گوارش به‌طور منظم انجام می‌دهد. به طوری که پیاده‌روی تند، شنا و تمرین های ایروبیک، ورزش‌هایی هستند که متناوب انجام می‌دهد. 

 

ترفندهای لاغری کیدمن


خانم هنرپیشه همواره توصیه می کند که برای تقویت عضلات و عملکرد مطلوب سیستم قلبی عروقی، تمرین های ورزشی را در مدت طولانی و با تکرار زیاد (50 تا 100) انتخاب کنید. هر هفته یک ورزش مورد علاقه مانند دوچرخه‌سواری، رقص، شنا، پیاده‌روی و یوگا را در کنار بدنسازی روزانه انجام دهید. در مورد تغذیه نیز خوردن 5 وعده کوچک غذا را به 3 وعده سنگین و حجیم ارجحیت دهید و برای کنترل کالری غذا و بهبود سبک تغذیه تان، در منزل آشپزی کنید. دسر را هم فقط بعد از ناهار میل کنید نه بعد از شام زیرا هنگام بعدازظهر فرصت سوخت و ساز انرژی را خواهید داشت. 

 

سبک عجیب او در نوشیدن قهوه


نیکل کیدمن بارها اعلام کرده که برای کاهش وزن می‌توان از ترفند او کمک گرفت: "تمایل به مصرف موس قهوه به جای قهوه مایع"! شاید موس به‌اندازه قهوه معمولی خوشمزه نباشد اما حجم بیشتری از فنجان را می‌گیرد و نیاز کمتری به افزودن شکر و خامه خواهد بود. 

 

ترجمه: مریم سادات کاظمی

منبع: fourchette.fr
راز تناسب اندام "ویکتوریا بکهام"؛ از ماهی تا پیاده‌روی!​​​
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو