جسیکا آلبا و ماسک طلای زیر چشم‌هایش
19 خرداد 1399 ساعت: 15:3جسیکا آلبا از آن دسته هنرپیشه‌هایی است که همیشه زیبا و بدون نقص به نظر می‌رسد اما خودش از سیاهی زیر چشمانش شاکی است و برای از بین بردن این تیرگی از ماسک کلاژن طلایی استفاده می‌کند. 

اینطور ادعا شده که ماسک‌ها، شامپوها و مکمل‌های حاوی طلا می‌توانند کلاژن‌سازی را در پوست افراد افزایش دهند. بسیاری از هنرپیشه‌ها و افراد معروف در دنیا نیز روزشان را با اسموتی‌های حاوی کلاژن‌های خوراکی و ترکیبات طلا شروع می‌کنند.

 

 کلاژن نوعی پروتئین است که در ساختار استخوان، پوست، غضروف و... وجود دارد و با افزایش سن به‌مرور کم می‌شود. از 20 سالگی به بعد هر سال بدن یک‌درصد کلاژن کمتری تولید می‌کند. کلاژن در جوانی و زیبایی پوست و مو تاثیر بالایی دارد و به همین دلیل وارد حوزه زیبایی شده است.

 

 کلاژن به شکل تزریقی، خوراکی و در مواد آرایشی مورد استفاده قرار گرفته و حتی کاربردهای پزشکی برای افرادی که دچار دردهای مفصلی‌اند، دارد. 

 

در حوزه زیبایی تحقیقات کافی در رابطه با تاثیرگذار بودن کلاژن تزریقی و خوراکی انجام نشده است. در سال 2009 در تحقیقی به اثبات رسید مصرف کلاژن در کنار هیالورونیک اسید می‌تواند به جوانسازی و کاهش چین و چروک پوست کمک کند اما به نظر می‌رسد بخش عمده‌ای از این تاثیر مربوط به ترکیب هیالورونیک اسید بوده است تا کلاژن موضعی.

 

 در رابطه با کلاژن‌های پودری هم که ادعا می‌شود می‌توانند سبب ارتقای سلامت پوست و مو، ناخن و حتی دستگاه گوارش شوند باید گفت مصرف به اندازه گوشت قرمز، مرغ و ماهی در یک رژیم متعادل به اندازه‌ای اسیدهای آمینه به بدن می‌رساند که دیگر نیازی به تهیه مکمل‌های گران‌قیمت کلاژن نباشد. اما در رابطه با شامپوهای کلاژن هنوز تحقیقاتی انجام نشده است. 

 

شامپوهای حاوی کلاژن در عین حال حاوی برخی باکتری‌های مفید برای پوست و مو هستند و گفته می‌شود احتمالا این باکتری‌ها بیشتر بر سلامت مو تاثیر گذارند تا کلاژن موجود در آنها.

 

در نهایت اگر زیر چشمان‌تان تیره شده و راهی برای درمان آن نیافته‌اید برای پوشاندن می‌توانید از کانسیلر دور چشم استفاده کنید. مراقب باشید قرار نیست یک خط پررنگ با کانسیلر زیرچشم بکشید و آن را سفید کنید بلکه یک مثلث برعکس به شکلی که کف مثلث زیر چشم و راس آن روی گونه باشد کافی است. بعد آن را محو کنید. 

 

ترجمه: سمیه مقصودعلی

منبع: hellomagazine.com

برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو