آخرین اخبار کرونا؛جهان
آخرین تحولات کرونا در جهان| مراکز گردشگری بازگشایی می‌شوند
18 خرداد 1399 ساعت: 17:3آخرین تحولات مربوط به شیوع کرونا ار سراسر جهان از بازگشایی مراکز گردشگری تا سیاست سهلگیرانه سوئد درباره کرونا را بخوانید.
مراکز گردشگری به تدریج در حال بازگشایی هستند. در مراکز توریستی کشورهایی که به خصوص عمده درامد ملی‌شان از صنعت گردشگری تامین می شود، استفاده از ماسک در این اماکن بدون هیچ شرطی الزامی است و فاصله‌گذاری اجتماعی اغلب رعایت می‌شود. سوای این تدابیر و با وجود خسارت‌های مالی ناشی از کرونا به صنعت گردشگری، ظرفیت بازدید در بیشتر مراکز گردشگری کمتر شده است.
 
اسپانیا، در موزه «گوگنهایم بیلبائو» که به عنوان نخستین مرکز فرهنگی بزرگ اسپانیا پس از مدت طولانی تعطیلی بازگشایی شد، ساعت بازدید به ۵ ساعت و ظرفیت بازدیدگان موزه به نصف رسیده است. در موزه‌های واتیکان نه تنها استفاده از ماسک اجباری شده بلکه دمای بدن بازدیدکنندگان پیش ازورود به موزه‌ها اندازه‌گیری می‌شود و جمعیت گروه‌های بازدید به ۲۵ نفر می‌رسد.
 
ایتالیا، برج کج پیزا که سالانه پذیرای پنج میلیون گردشگر بود حالا فقط اجازه ورود همزمان به ۱۵ نفر را می‌دهد، همه بازدیدکنندگان باید از ماسک استفاده کنند و یک قطعه الکترونیکی هشداردهنده همراه دارند که در صورت کم شدن فاصله اجتماعی کمتر از یک متر به صدا در می‌آید. این تدابیر سختگیرانه در برج کج پیزا درحالی اتخاذ شده که محوطه آن سرپوشیده نیست.  مشابه این قانون در دیگر اماکن توریستی ایتالیا نیز به اجرا گذاشته شده است، ضمن این‌که تعداد بازدیدهای روزانه در برخی سایت‌های این کشور کمتر از آن چیزی تعیین شده که در برج پیزا است.

در ایتالیا که تا چندی پیش وخیم‌ترین وضعیت را از نظر شیوع کرونا در اروپا داشت، تاکنون ۳۳ هزار و ۷۷۴ نفر به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.
فرانسه، در فرانسه نیز ظرفیت بازدید از اماکن توریستی به ویژه موزه‌هایی مثل لوور که با مساله ازدحام جمعیت مواجه‌اند، کاهش یافته است. 
 
چین، قانون کاهش جمعیت بازدیدکننده و گردشگر در چین هم اجرا می‌شود، موزه قصر در شهر ممنوعه که یکی از پربازدیدکننده‌ترین مکان‌های توریستی چین شناخته می‌شود قبل از کرونا روزانه ۸۰ هزار بازدیدکننده داشت ولی حالا این تعداد به ۵ هزار نفر در روز رسیده است.
سوییس، نمایشگاه «آرت بازل» بزرگ‌ترین نمایشگاه در بازار بین‌المللی هنر که قرار بود در ماه سپتامبر، شهریور ماه،  در سوئیس برگزار شود، دوباره به تعویق افتاد.
به گزارش ایسنا و به نقل از آرت‌نت نیوز، گردانندگان نمایشگاه «آرت بازل»‌ برنامه برگزاری پنجاهمین دوره از این رویداد هنری در ماه سپتامبر را به دلیل نگرانی‌ از شیوع ویروس «کرونا» لغو کردند.
 
انگلیس، قربانیان کرونا در انگلیس از ۴۰ هزار نفر گذشت


شمار قربانیان کرونا در انگلیس، کشوری که پس از آمریکا بیشترین مرگ و میر ناشی از این بیماری را گزارش کرده از ۴۰ هزار نفر گذشت.

به گزارش سلامت به نقل از ایسنا، در مجموع تاکنون ۴۰ هزار و ۲۶۱ نفر در بیمارستان‌ها، مراکز مراقبت و جامعه به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ ناشی از کروناویروس جدید در انگلیس جان خود را از دست داده‌اند.
تنها ایالات متحده آمریکا با ثبت ۱۱۱ هزار و ۳۹۴ مورد مرگ و میر ناشی از این بیماری شمار قربانیان بیشتری نسبت به انگلیس دارد و به جز این دو کشور تاکنون شمار قربانیان هیچ کشوری در جهان به ۴۰ هزار نفر نرسیده است.
 
عوامل اصلی در ابتلا به کرونا به گزارش محققان انگلیسی


محققان دانشگاه‌های انگلیس در یک مطالعه، عوامل اصلی مرگ و میر در اثر کرونا ویروس را به ترتیب سن، جنس، وزن و بیماری زمینه‌ای و شایع‌ترین علائم ویروس کرونا را به ترتیب سرفه، تب، تنگی نفس، خستگی و سرگیجه گزارش کردند.

این مطالعه که یکی از دقیق‌ترین مطالعات در نوع خود است، شامل بیش از ۲۰ هزار بیمار در ۲۰۸ بیمارستان سراسر انگلستان است، عوامل خطر اصلی مرتبط با بدترین پیامدهای کووید-۱۹ را طبقه بندی کرده است. همچنین، این مطالعه بر اساس فراوانی آنها علائم اصلی ویروس را رتبه بندی کرده است.

عراق؛ تمدید محدودیت آمد و شد


نماینده سازمان بهداشت جهانی در عراق اعلام کرد، برخی از شهروندان عراقی همچنان وجود ویروس کرونا را انکار و آن را نادیده می‌گیرند.
وی در ادامه افزود، دلیل نخست افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در عراق، عدم پایبندی شهروندان به اقدامات پیشگیرانه از ماه مبارک رمضان تاکنون و عدم اجرای قرنطینه شهرها به صورت فعال از سوی دولت است.

ادهم اسماعیل همچنین تصریح کرد، دلیل دوم، ایزوله کردن شهرهایی است که ارتباط آنها با شهرهای دیگر قطع شده بود اما زندگی در داخل آنها به صورت طبیعی در جریان بود.

وی گفت: دلیل سوم افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا، این است که شهروندان وجود ویروس کرونا را باور نکرده‌اند و تا امروز کسانی هستند که وجود این ویروس را انکار کرده‌اند.

سوئد، دفاع دولت از عملکرد سهل‌گیرانه خود با وجود شکست در حفاظت از سالمندان


متخصص همه‌گیرشناس و تصمیم‌گیرنده برنامه‌های مقابله با کرونا در سوئد ضمن دفاع از تصمیم خود مبنی بر عدم اعمال قرنطینه در این کشور اذعان داشت که البته ممکن بود که با درک بهتر وضعیت، بهبودهایی در وضعیت شیوع کرونا صورت گیرد.

به گزارش سلامت به نقل از ایسنا، سوئد بر خلاف همسایه‌های شمالی خود در شرایط شیوع کرونا اقدام به اعمال قرنطینه نکرد و اکثر مدارس، رستوران‌ها، سالن‌ها و کافه ها را باز نگه داشت. با این وجود از مردم خواسته شد که از سفرهای طولانی خودداری کنند و تمرکز اقدامات مقابله‌ای با کرونا در این کشور بر مسئولیت شخصی بود.
 
رکورد موارد روزانه ابتلا به کرونا در هند
 
هند با ثبت رکورد ۹۸۸۷ مورد ابتلای جدید به کرونا در یک روز (شنبه، 17 خرداد) با پیشی گرفتن از ایتالیا در رتبه ششم فهرست جهانی کشورهای درگیر کرونا قرار گرفت.

دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند با نگرانی نسبت به فلج شدن اقتصاد این کشور با اعمال قرنطینه سراسری برای جمعیت ۱.۳ میلیارد نفری هند در ماه مارس که از افزایش شدید موارد ابتلا به کرونا جلوگیری کرد، هم‌اکنون در حال رفع محدودیت‌ها بوده و میلیون‌ها نفر را به کار بازگردانده‌اند.
 
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو