ترفندهایی برای جلوه بیشتر ابروها
17 خرداد 1399 ساعت: 23:3حتماً‌ متوجه شده‌اید که در روزگار ما مراقبت از ابروها تا چه اندازه مهم است به نحوی که هر بانویی تمام سعی خود را می‌کند تا ابروانی زیبا و بی‌نقص داشته باشد. 

در این مقاله بر آن هستیم تا ورای رنگ و شکل ابروهایتان، به شما بیاموزیم که چگونه می‌توانید از ابروهای خویش به بهترین شکل ممکن مراقبت کنید تا چهره بهتری داشته باشید.

 

1. پیرایش ابرو

 

اولین و مهمترین قدم در مراقبت از ابروها، موزدایی و پیرایش صحیح آن‌ها است. درحقیقت اپیلاسیون صحیح ابرو به شما این امکان را می‌دهد تا خط ابرویی بی‌نقص و ظاهری مرتب داشته باشید. توصیه ما به شما این است که خط طبیعی ابروهای خویش را حفظ کنید و سعی نمایید تا قسمت‌هایی از ابرو که گوشه‌های داخلی چشم‌ها را پوشش می‌دهند، ضخامت و پهنای قابل ملاحظه‌ای داشته باشند. شما می‌توانید با برداشتن موهای اضافی ابروها، آن‌ها را از داخل به خارج باریک‌تر کنید اما پیشنهاد ما به شما این است که به هیچ عنوان دنباله ابروها را باریک نکنید چون ظاهر جالبی به چهر‌ه‌تان نمی‌دهد. 

 

از برداشتن موهای ناحیه فوقانی ابروها نیز اجتناب نمایید و حتی‌الامکان برای مدل دادن به ابروها، زیر آن‌ها را دستکاری کنید. اگر برای رسیدن به مدل ابروی دلخواهتان مشکل دارید، حتماً به یک ابروکار مجرب مراجعه کنید. بعد از رسیدن به فرم ابروی موردنظر، می‌توانید به مرور موهای جدید را خودتان بردارید و زیر ابروها را تمیز کنید.

 

2. پُر کردن جاهای خالی ابرو

 

گاهی اوقات بعضی از بانوانی که ابروهای کم‌پشت یا آسیب‌دیده دارند، در آرایش ابروهای خود تردید می‌کنند چون بر این باورند که این کار حالت طبیعی ابروها را از بین می‌برد. پیشنهاد ما به این گروه از بانوان این است که حتماً به کمک مداد یا سایه ابرو زیر ابروها را آرایش کنند چون این کار واقعاً معجزه می‌کند و ظاهری طبیعی و زیبا به ابروها می‌بخشد. برای این منظور از مداد یا سایه‌ای استفاده کنید که به رنگ ابروهایتان نزدیک باشد و هنگام خط کشیدن با مداد یا سایه زدن با سایه، دستتان را بیش از حد زیر ابرو فشار ندهید. 

 

3. شانه کردن ابروها


بعد از آرایش ابروها‌، ممکن است نظم آن‌ها اندکی بهم بریزد؛ به همین دلیل بعد از این‌که ابروها را آرایش کردید، از شانه زدن آن‌ها غافل نشوید. با این کار خط ابروها بهتر مشخص می‌شود و احیاناً اگر مویی از قلم افتاده باشد، می‌توانید آن را بردارید. برای این منظور از برس مخصوص ابرو کمک بگیرید و احیاناً‌ اگر از گذشته ریملی دارید، آن‌ را بشویید و به جای برس ابرو به‌کار ببرید. بعد از شانه زدن ابروها، اگر احساس کردید که بعضی از قسمت‌ها بلند هستند، می‌توانید به وسیله یک قیچی سر گرد، قد ابروها را یکسان نمایید. 

 

4. کنترل ابروها

 

حال که ابروها کاملاً آرایش داده شده‌اند، می‌توانید به کمک لایه نازکی ژل بی‌رنگ یا کمی موم، آن‌ها را فیکس کنید. درحقیقت با ثابت کردن ابروها، آن‌ها دیگر حالت افتاده پیدا نمی‌کنند و درضمن رنگ و جلوه خود را نیز حفظ خواهند کرد. 

 

5. روشن و براق کردن ابروها


برای تکمیل آرایش ابروها، کمی سایه چشم روشن یا براق در منتهی‌الیه ابروها بمالید. با این روش نگاه شما جلوه فوق‌العاده‌ای پیدا خواهد کرد. به‌جای سایه چشم، می‌توانید از مداد چشم نیز کمک بگیرید. فقط دقت کنید که طیف رنگ انتخابی شما، روشن باشد. اگر همزمان روی پلک‌ها سایه زده‌اید، حتماً مرز میان این سایه و سایه روشن انتهای ابرو را محو نکنید چون در غیراینصورت از جلوه و زیبایی ابروها کاسته خواهد شد.

 

6. هماهنگی رنگ مو و ابرو


اگر از آن دسته بانوانی هستید که همیشه برای تغییر رنگ موها پایه‌اند، پیشنهاد می‌کنیم که رنگ ابروها را نیز با رنگ موها هماهنگ نمایید به این ترتیب جلوه بیشتری به چهره و ابروهایتان خواهید داد. 

 

ترجمه: عفت عباسیان

منبع: femina.fr

برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو