برای کاهش استرس مکمل منیزیم دریافت کنید
2 فروردین 1399 ساعت: 14:1منیزیم ماده معدنی ضداسترس است و تحقیقات انجام شده در این زمینه نشان داده است که افراد مبتلا به افسردگی، استرس و اضطراب از کمبود این ماده مغذی در رنجند. جالب است که دریافت منیزیم در کنار ویتامین‌های گروه B سبب کاهش علایم مرتبط با این اختلالات، کاهش حس خستگی، تنش و تحریک پذیری می‌شود.
منیزیم ماده معدنی ضداسترس است و تحقیقات انجام شده در این زمینه نشان داده است که افراد مبتلا به افسردگی، استرس و اضطراب از کمبود این ماده مغذی در رنجند. جالب است که دریافت منیزیم در کنار ویتامین‌های گروه B سبب کاهش علایم مرتبط با این اختلالات، کاهش حس خستگی، تنش و تحریک پذیری می‌شود.

برخی گیاهان نظیر رودیول (rodiola) غنی از منیزیم بوده و بویژه مصرف آن در این روزهای پراسترس مناسب است اما اگر این گیاه را در دسترس ندارید، می‌توانید از مکمل‌های منیزیم که از همین گیاه تهیه می‌شوند یا دیگر مواد غذایی غنی از آن استفاده کنید.

افراد بالغ روزانه به ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلی گرم جیوه منیزم نیاز دارند و بهتر است میزان نیاز خود را به صورت دوزهای اندک در ۳ تا۶ وعده در روز دریافت کنید تا جذب بالاتری داشته باشد. توصیه می‌کنیم، اگر با بیدار شدن از خواب احساس خستگی و بی انگیزگی می‌کنید، ۲ تا ۳ بار در طول روز از مکمل‌های ۱۰۰ میلی گرمی منیزم استفاده کنید.

ترجمه: سمیه مقصودعلی
منبع: lanutrition
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو