دنیس ریچارد و اعتراف به زایمان برنامه ریزی شده
17 خرداد 1399 ساعت: 19:3بسیاری از مادران تلاش می‌کنند تاریخ زایمان خود را با تاریخ خاصی هماهنگ کنند. دنیس ریچارد از جمله بازیگران معرف هالیوود بعدها در مصاحبه ای اعتراف کرد که تلاش کرده است با برنامه ریزی برای زایمان، فرزندش را 10 روز قبل از موعد تعیین شده به دنیا آورد. 
 هدف این بود که از لحظه زایمان برای فیلم "دوتا و نصفی" استفاده کنند اما برنامه خوب پیش نرفت و نوزاد یک روز قبل از فیلم برداری متولد شد. 


 واقعیت اینجاست که زایمان برنامه ریزی شده چه به صورت طبیعی و با پاره کردن کیسه آب برای شروع انقباضات رحمی و چه به صورت زایمان می‌تواند برای مادر و نوزاد هر دو خطرناک باشد.


تشخیص تاریخ دقیق بارداری و سن حاملگی اغلب دشوار است. گاه حتی سونوگرافی تا دو هفته سن بارداری را اشتباه نشان می‌دهد. برنامه ریزی زایمان از روی تاریخ سونوگرافی می‌تواند خطرناک بوده و باعث تولد زودهنگام نوزاد شود. این موضوع خود زمینه ساز مشکلات تنفسی و دیگر مشکلات پزشکی است. 

 

زمانی که نوزاد تا هفته 39 در رحم مادر می‌ماند اندام‌های حیاتی او رشد کرده و مغز و ریه‌ها و کبد به تکامل می‌رسد. در هفته 35 بارداری تنها دو سوم مغز کامل شده و در هفته 39 و 40 بارداری باقی آن کامل خواهد شد. از سوی دیگر نوزادی که در هفته 39 بارداری متولد شود، اختلالت یادگیری و مشکلات تنفسی، شنوایی و بینایی کمتری دارد. این نوزادان توانایی مکیدن بالاتری دارند، دیرتر خسته می‌شوند و برای مدت طولانی تری شیر می‌نوشند در نتیجه بهتر وزن می‌گیرند.

 

 این موضوع را هم نباید از یاد برد که یک بار سزارین کردن به معنی لزوم سزارین‌های بعدی است و سزارین خود احتمال برخی بیماری‌ها و اختلالات از جمله چسبندگی جفت را افزایش می‌دهد. مادری که سزارین می‌کند برای مدت طولانی‌تری در مقایسه با مادری که زایمان طبیعی می‌کند نیاز به استراحت دارد. مادری که زایمان طبیعی می‌کند 2 روز در بیمارستان بستری می‌شود اما مادری که سزارین کرده باید 4 روز در بیمارستان بماند و تا 6 هفته بعد همچنان دچار مشکل است. احتمال خونریزی و بروز لخته خون هم بالاست.


دنیس ریچاردز (Denise Richards ) بازیگر و مدل محبوب امریکایی است که در فوریه 1971 متولد شد. تو فعالیت حرفه ای خود را در سال 1989 به عنوان مدل آغاز نمود و در نیویورک ، پاریس و توکیو توانست به خوبی بدرخشد. پس از آن بود که با دعوت هایی جهت همکاری در برنامه های تلویزیونی مواجه شدو به این حرفه پیوست.

/people.com/parentsh
برچسب ها
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو