صفحه نخست چاپ
پایگاه خبری سلامت
چرا نباید از فویل آلومینیومی برای نگهداری از غذاها استفاده کرد؟

بعضی افراد ترجیح می‌دهند که دورتادور بشقاب غذا را همان‌طور که هست، با ورقه‌های آلومینیومی پوشش دهند و خیلی سریع و راحت آن را داخل یخچال بگذارند. این کار خیلی راحت، کاربردی و سریع به نظر می‌رسد اما واقعیت این است که استفاده از ورقه‌های آلومینیومی به‌راحتی سلامت غذاهای شما را به خطر می‌اندازند و در نهایت، سلامت تان را تهدید می‌کنند. 

 

علت چیست؟ 

همان‌طور که ما برای نفس کشیدن به هوا نیاز داریم، باکتری‌ها نیز برای زنده ماندن و تکثیر شدن به هوا نیاز دارند. بعضی از باکتری‌ها مانند باسیلوس سرئوس که باعث مسمومیت‌های غذایی می‌شوند، سم‌هایی تولید می‌کنند که نمی‌توان آنها را با کمک حرارت بالا در روند پخت‌وپز نابود کرد. وقتی که مقداری از یک وعده غذایی تازه و داغ بیشتر از 2 ساعت در فضای آزاد باقی می‌ماند، باکتری‌ها در آن سریعا رشد می‌کنند و تکثیر می‌شوند. 

 

حالا به این نکته توجه کنید که استفاده از فویل آلومینیومی برای نگهداری از غذاها دقیقا همین خطر را به‌وجود می‌آورد، چراکه نمی‌تواند ورود هوا به سطح مواد غذایی را به‌طور کامل مسدود کند. دکتر لیندزلی مالون (متخصص تغذیه در Cleveland Clinic) می‌گوید: «وقتی که هوا در محفظه نگهداری از غذاها وجود داشته باشد، باکتری‌ها سریع‌تر رشد می‌کنند. بنابراین، تهیه ظرف‌های نگهدارنده مناسب و بسته‌بندی صحیح مواد غذایی برای نگهداری از آنها ضرورت دارد. اگر این نکات را جدی نگیرید، باقی‌مانده غذای شما به‌هیچ‌وجه نمی‌تواند ماندگاری بالایی داشته باشد». 

 

چه باید کرد؟ 

اگر می‌خواهید مواد غذایی باقی‌مانده و قابل مصرف از وعده‌های غذایی را بسته‌بندی و نگهداری کنید باید به نکات زیر توجه داشته باشید: 

 

 

 

اگر غذای باقی‌مانده حجم زیادی دارد، ‌هوشمندانه‌ترین کار این است که بخشی از غذا را درون یخچال بگذارید و بخش حجیم‌تر آن را به فریزر انتقال دهید. برای قرار دادن غذاها در فریزر هم دوباره به ظرف‌های کاملا بدون درز نیاز دارید. 

 

ترجمه: ندا احمدلو

منبع: Reader’s Digest

آیا می‌توان کره را در فریزر نگهداری کرد؟ 

فواید مصرف کره مغزها در وعده صبحانه​​​
این 7 ماده غذایی را پیشنهاد می کنیم، بخورید!​​​