صفحه نخست چاپ
پایگاه خبری سلامت
زود خوردن صبحانه، خطر دیابت نوع 2 را کاهش می دهد!

اما براساس مطالعه جدید که در توسط محققان دانشگاه نورت‌وسترن شیکاگو انجام شد، صرف صبحانه پیش از ساعت هشت و نیم صبح موجب کاهش قند خون و مقاومت به انسولین می‌شود که در نتیجه خطر ابتلا و پیشرفت دیابت نوع 2 را کمتر می‌کند.

 

در این مطالعه، محققان به ساعت صرف غذا و فاصله میان وعده‌ها توجه کردند و دریافتند که این دو عامل نقش مهمی در مقاومت انسولین و پیشرفت زمینه ابتلا به دیابت نوع 2 دارد. آنها وضعیت 10575 داوطلب را در سه گروه بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که فاصله خیلی کوتاه بین وعده‌های غذا مقاومت به انسولین را افزایش می‌دهد و در افرادی که صبحانه پیش از ساعت هشت و نیم صبح میل می‌شود، مقاومت به انسولین کمتر و قند خون پایین‌تر است. 

 

دیابت نوع 2 که حدود 90 درصد آمار مبتلایان به این بیماری را دربرمی‌گیرد، به‌دلیل افزایش قند خون مزمن اتفاق می‌افتد. در چنین شرایطی مقاومت به انسولین اتفاق می‌افتد و سطح قند خون به‌خوبی کنترل نمی‌شود. نتایج مطالعه اخیر حاکی از آن است که برنامه غذایی منظم و فاصله مناسب بین وعده‌ها در تنظیم عملکرد متابولیک بدن نقش دارد و در کاهش بیماری‌های مرتبط با اختلالات متابولیکی مانند دیابت نوع 2 موثر است. 

 

ترجمه: مریم سادات کاظمی

منبع: pourquoidocteur.fr

بعد از تعطیلات خوراکی‌های سرشار از فیبر بخورید 

سبزیجات برگ‌دار در تقویت عضلات موثرند!​​​
مصرف گوشت‌های فرآوری‌شده ابتلا به دمانس را افزایش می‌دهد!​​​