صفحه نخست چاپ
پایگاه خبری سلامت
مردم از مصرف خودسرانه مکمل‌ها برای جلوگیری از کرونا پرهیز کنند

از تمامی افراد می خواهم که با توجه به شیوع بیماری کرونا، قبل از مصرف مکمل ها و مولتی ویتامین ها با مشاوران و متخصصان علوم تغذیه مشورت کنند زیرا مصرف بیش از حد مکمل ها باعث عارضه اشباع بیش از حد ویتامین ها می شود که خود کبد چرب به همراه سردرد و تهوع را به دنبال دارد.

از آنجایی که ویتامین ها و مکمل ها در طبقه بندی داروهای بدون نسخه قرار می گیرند و این داروها بدون نسخه در همه جای دنیا رایج است و می توانند در تمام داروخانه ها به راحتی در اختیار مردم گیرند، اگر ما برای سلامت خودمان ارزش قایل هستیم حتماً باید از متخصصان علوم تغذیه در این زمینه مشاوره بگیریم و دانش آنها را برای ارتقاء سطح سلامت در زندگی مان بکار ببریم.

در حال حاضر، ما شاهد بیماری کرونا در کشور هستیم و ضرورت دارد مراقب سالمندان باشیم. در واقع، سالمندان یکی از گروه هایی هستند که آسیب پذیری شان در ارتباط با این بیماری نسبت سایر گروه ها بیشتر است و لذا بهترین و اصلی ترین کار پیشگیری است که آنها مبتلا به این ویروس نشوند و توصیه موکد ما این است که این عزیزان و کسانی که بیماری زمینه ای دارند، حتماً رعایت کرده و در خانه بمانند البته ناگفته نماند، این قشر نیازمند تغذیه سالم تری هستند و این توصیه های ما برای گروه های خاصی است و این نگرانی وجود دارد که همه مردم بخواهند از این توصیه ها که برای گروه های خاص تجویز می کنیم، تبعیت کنند. البته خانم های باردار نیز بخش دیگری از افراد جامعه هستند که به لحاظ تغذیه ای در دوران بارداری، مشاوران تغذیه یک برنامه غذایی خاص برای آنها در نظر می گیرند و یک تعداد ویتامین ها و مکمل ها به صورت معمول برای شان تجویز می شود.

در خصوص انتشار خبری مبنی بر اینکه مصرف زنجبیل و لیمو باعث درمان ویروس کرونا می شود نیز باید تاکید کنم که ما باور داریم، هیچ منبع و ماخذی که اشاره کند، لیموترش و زنجبیل راهکار درمان ویروس کروناست نداریم بنابراین مردم واقعاً باید هوشیار باشند که این ترکیب غذایی به همراه نکات بهداشتی که به مردم آموزش داده می شود سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و این موضوع به آن معنی نیست که ما زنجبیل بخوریم و نکات بهداشتی را رعایت نکنیم و سیستم مان در مقابل بیماری ها مقاوم باشد.

در خصوص فعالیت های علمی انستیتو در خصوص بیماری کرونا هم باید اضافه کنم که ما به عنوان انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور و انجمن تغذیه به عنوان رسالت و جایگاه سازمانی خود در این شرایط اقدام به تشکیل۳ کارگروه کرده ایم؛ اول، کارگروه پیشگیری از ویروس کرونا، دوم کارگروه تهیه بسته های حمایتی تغذیه ای و راهنمای جامع حمایتی تغذیه ای در بیماران بستری خصوصاً در بیماران بستری در تخت های ویژه ICU و سوم دستورالعملی برای شرایطی که بیمار بعد از کرونا دوران بازتوانی خود را طی می کند.

در پایان نیز باید اعلام کنم، با توجه به نیاز روزافزون مردم به تکمیل اطلاعات غذایی و استفاده از مکمل ها، انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور در حال حاضر در تکاپوی راه اندازی یک اپلیکیشن برای ارتباط مستقیم مردم با مشاوران و متخصصین تغذیه در سطح کشور هستند که اخبار تکمیلی آن طی روزهای آینده اعلام می شود.

نویسنده: مهدیه آقازمانی