صفحه نخست چاپ
پایگاه خبری سلامت
اصول تغذیه شارون استون برای حفظ جوانی

یکی از راهکارهای شارون استون برای اینکه همچنان تناسب اندام اش را حفظ کند، رژیم غذایی متعادل است. او از مصرف غذاهای چرب و شیرین پرهیز می‌کند و بیشتر به مصرف میوه‌ها و سبزیجات همچنین منابع پروتئینی اهمیت می‌دهد. شارون معتقد است که باید به مقدار غذا در هر وعده نیز توجه کرد. البته رعایت سبک تغذیه برای حفظ توده عضلانی و به خصوص مهم‌ترین ماهیچه بدن یعنی قلب نیز از دیگر اصول غذایی مهم خانم بازیگر است. 

 

ویژگی های برنامه غذایی خانم بازیگر

 

نقش ضد پیری آنتی‌اکسیدان‌ها 


با افزایش سن، سیستم ایمنی و عملکرد هورمون‌ها کاهش پیدا می کند. برای جبران این عدم تعادل، آنتی‌اکسیدان‌ها ترکیبات مفیدی هستند که به‌طور طبیعی قدرت دفاعی بدن را تقویت می‌کنند و روند پیری را به تعویق می‌اندازند. مهم‌ترین آنتی‌اکسیدان‌ها، ویتامین‌های A،C،E، بتاکاروتن و برخی مواد معدنی مانند سلنیوم هستند بنابراین مصرف منابع غذایی آنها توصیه می شود. 


کنترل تغییرات هورمونی مربوط به یائسگی


در دوران یائسگی سطح هورمون استروژن کاهش پیدا می کند که می‌تواند منجر به افزایش وزن و تاثیر بر سلامت استخوان‌ها شود. از همین‌رو، بهتر است مقدار دریافت کلسیم در رژیم غذایی افزایش پیدا کند. البته نباید از ویتامین D نیز غافل شد زیرا به تثبیت کلسیم در استخوان‌ها کمک می‌کند. بنابراین، لبنیات، تخم‌مرغ، سبزیجات سبز و ماهی‌های سرشار از امگا3 برای تامین این نیازهای بدن ضروری هستند. 

 

ایزوفلاون‌ها و کاهش گرگرفتگی


ایزوفلاون‌ها ترکیباتی هستند که در تسکین علائم یائسگی مانند گرگرفتگی، دردهای مفصلی و عضلانی همچنین تحریک‌پذیری و تندخویی نقش دارند. مهم‌ترین منابع ایزوفلاون‌ها را باید سویا، توفو، حبوبات و کلم بروکلی دانست.

 

ورزش در زندگی شارون 


شارون استون 2 جلسه در هفته را تحت نظر مربی شخصی به تمرین با پاور‌ پلیت می‌پردازد. به علاوه، او عاشق پیاده‌روی در ساحل دریاست و این نوع ورزش را برای بهبود رطوبت‌رسانی پوست، پیشگیری از واریس، جلوگیری از پوکی استخوان به دلیل تابش خورشید و ایجاد احساس نشاط عالی می‌داند.

 

ترجمه: مریم سادات کاظمی

منبع:Regime de stare

 اِوا مندس و انتخاب رژیم میامی برای کاهش وزن

جسیکا بیل و 6 وعده غذا برای حفظ تناسب اندام​​​