صفحه نخست چاپ
پایگاه خبری سلامت
ویژگی اصلی برنامه غذایی رافائل نادال؛ مصرف غذاهای دریایی!

برنامه غذایی رافائل نادال را شاید بتوان در یک کلام خلاصه کرد؛ خوراکی‌های دریایی. ماهی و دیگر آبزیان جایگاه خاصی در تغذیه روزانه چهره تنیس اسپانیا دارد و ماهی بخارپز و کوفته میگو خوراکی‌های مورد علاقه او هستند. البته رافائل گوشت نیز می‌خورد اما پنیر دوست ندارد. جای تعجب نیست که او در کنار این انتخاب سالم غذایی، مقدار فراوان میوه‌ها و سبزیجات را در برنامه خود گنجانده ‌است. علاوه بر این، یکی از طرفداران جدی زیتون محسوب می‌شود. 

 

طرفدار غذای سنتی اسپانیا


شاید این سوال مطرح شود که ورزشکار حرفه‌ای همچون نادال با چنین سبک تغذیه متعادل و مغذی، سراغ دیگر غذاها و خوراکی‌ها نیز می‌رود؟ جالب است بدانید که او واقعا عاشق غذای سنتی کشورش؛ پانیاست که از برنج همراه با انواع گوشت یا سبزیجات تهیه می‌شود. البته او به خوبی می‌داند که اگر در خوردن این غذا افراط کند، دیگر نمی‌تواند تنیس بازی کند. همچنین علاقه خاص رافائل به شکلات را نیز نمی توان از قلم انداخت. 

 

تامین آب بدن، راهکار اساسی در زمان تمرین


اصلی‌ترین نکته‌ تغذیه‌ای که رافائل نادال حین انجام تمرین هایش رعایت می‌کند، نوشیدن فراوان آب برای حفظ رطوبت مورد نیاز بدن است. به علاوه، او به مصرف نوشیدنی‌های هیپوتونیک در این زمان اهمیت می‌دهد. به گفته مربی رافائل، نوشیدنی مورد علاقه او پس از یک مسابقه سخت و نفس‌گیر، آب تصفیه‌شده دریا خواهد بود. 

 

برنامه غذایی روزانه آقای تنیس‌باز


صبحانه: نان تازه، روغن زیتون، ژامبون ایبری (خوراکی متداول در اسپانیا) و آب پرتقال با هدف تامین ویتامین C

ناهار: ماهی، گوشت، زیتون و سبزیجات تازه

شام: پانیا، کوفته میگو، شکلات و نوشیدنی مانند موهیتو

 

ترجمه: مریم سادات کاظمی

منبع: breakingnews.fr

ونوس ویلیامز و رژیم گیاهخواری برای بهبود یک بیماری خودایمنی