صفحه نخست چاپ
پایگاه خبری سلامت
خوردن بلوچیز در دوران بارداری ممنوع!

با این‌حال، با توجه به این‌که بلوچیز نوعی پنیر کپک‌دار است که از شیر غیرپاستوریزه تهیه می‌شود، خیلی‌ها می‌خواهند بدانند که آیا خوردن این پنیر در دوران بارداری مجاز است یا ممنوع؟ در ادامه به توضیح همین مساله خواهیم پرداخت. 

 

بلوچیز و لیستریا 


خطرات ناشی از مصرف بلوچیز در دوران بارداری هیچ ارتباطی با این واقعیت ندارد که این فرآورده‌ لبنی با استفاده از کپک تولید می‌شود، چراکه کپک‌های موجود در بلوچیز برای خوردن بی‌خطر هستند. مشکل اصلی این‌جاست که چون بلوچیز عمدتا از شیر غیرپاستوریزه تهیه می‌شود، خطر آلودگی آن به لیستریا مونوسیتوژنز بسیار بیشتر است. 


این گونه باکتریایی می‌تواند باعث ابتلا به لیستریوز شود که نوعی مسمومیت غذایی است که تقریبا شبیه آنفلوآنزا یا میکروب معده عمل می‌کند. تعدادی از شایع‌ترین علائم لیستریوز در خانم‌های باردار عبارتند از تب، بدن‌درد، ناراحتی گوارشی و سردرد. علائم جدی‌تر هم شامل مواردی چون گرفتگی گردن، گیجی، تشنج و عدم تعادل هستند. علائم لیستریوز اغلب در میان خانم‌های باردار خفیف است و احتمال دارد که بسیاری از آنان حتی متوجه نشوند که دچار لیستریوز شده‌اند. با این‌حال ممکن است که لیستریا از جفت عبور کند و برای نوزاد متولدنشده خطرات مرگباری را به همراه داشته باشد. با این‌که لیستریوز نسبتا نادر است اما خانم‌های باردار تا 20 برابر بیشتر از دیگران با خطر ابتلا به این بیماری مواجه می‌شوند. 

 

روش پاستوریزه‌سازی که از گرمای خفیف برای استرلیزه کردن بعضی از مواد غذایی کاربرد دارد، لیستریا را نابود می‌کند. با این‌حال، مشکل این‌جاست که تعداد بسیار کمی از بلوچیزها پاستوریزه می‌شوند و درنهایت مصرف‌کننده را در معرض خطر ابتلا به باکتری لیستریا قرار می‌دهند. نکته قابل توجه دیگر به نوع بلوچیزها برمی‌گردد. درواقع، بلوچیزهای نرم که حاوی آب بیشتری هستند، قطعا خطر بیشتری برای خانم‌های باردار دارند، چراکه آب می‌تواند بستر مناسبی برای رشد لیستریا فراهم کند. در عوض،‌ احتمال وجود لیستریا در بلوچیزهای سفت در مقایسه با بلوچیزهای نرم کمتر است زیرا بافت خشک و کم‌آب این بلوچیزها مانع از رشد لیستریا می‌شود. 

 

عواقب خوردن این پنیر در بارداری


علائم مسمومیت لیستریا معمولا طی چند روز پس از خوردن ماده غذایی آلوده نمایان می‌شوند. با این‌حال، همچنان ممکن است که بعضی افراد این علائم را تا 30 روز بعد هم تجربه نکنند. اگر باردار باشید و اتفاقی بلوچیز بخورید، لازم نیست دلهره بگیرید و بترسید. ابتدا باید وضعیت سلامت تان را بررسی کنید و به علائمی مانند استفراغ، اسهال یا تب توجه داشته باشید. اگر احساس کردید که حالت مریضی دارید یا فکر کردید که دچار علائم لیستریوز شده‌اید، حتما با پزشک خودتان تماس بگیرید و از او راهنمایی بخواهید. برای بررسی این مشکل معمولا آزمایش خون نیز انجام می‌شود. اگر مشکلی وجود داشته باشد و در مرحله اولیه تشخیص داده شود، پزشکان معمولا می‌توانند آنتی‌بیوتیک‌ها را برای درمان فرد باردار تجویز کنند. 

 

خطر سس بلوچیز 


سس بلوچیز معمولا از ترکیب بلوچیز با سس مایونز، باترمیلک، خامه ترش، سرکه، شیر، پیاز و پودر سیر تهیه می‌شود. شیر و بلوچیز مورد استفاده در این سس طبیعتا می‌توانند در معرض خطر آلودگی به لیستریا باشند. ضمن این‌که ممکن است اساسا در تهیه سس بلوچیز از ترکیبات پاستوریزه استفاده نشود. بنابراین بهترین کار برای خانم‌های باردار این است که از خوردن سس بلوچیز و غذاهای حاوی این سس خودداری کنند. 

 

آیا همه بلوچیزها خطر دارند؟ 


توجه داشته باشید که فرآیند پختن و حرارت‌دهی می‌تواند لیستریا را نابود کند. به همین دلیل، غذاهای کاملا پخته‌شده و خصوصا با حرارت زیاد مانند پیتزاهای حاوی بلوچیز تا حدود زیادی بعید است که برای خانم‌های باردار مشکلی ایجاد کنند. البته این پیتزاها به شرطی برای خانم‌های باردار بی‌خطر هستند که بلوچیز درون آنها به‌خوبی در معرض حرارت قرار گرفته باشد و حالت نیمه‌خام یا خام نداشته باشد. پس اگر بلوچیز دقیقا در لحظات پایانی پخت یا پس از پایان پخت پیتزا به این غذا اضافه شود، این پیتزا برای خانم‌های باردار ایمن نیست. 

 

یکی از مطالعات در همین زمینه نشان می‌دهد که تماس شیر خام با حرارت 55 درجه سانتی‌گراد، فعالیت لیستریا را به‌طور چشمگیری کاهش می‌دهد. اگرچه کمتر می‌توان به چنین چیزی اعتنا کرد اما بعضی از بلوچیزها از ترکیبات پاستوریزه تهیه می‌شوند. بنابراین، اگر باردار هستید باید از خوردن بلوچیز خام پرهیز کنید. 

 

ترجمه:‌ ندا احمدلو

منبع: Health Line

 ناتالی پورتمن به فرزند گیاهخوارش چه مکمل‌هایی می‌دهد؟

مصرف چه میزان لبنیات در دوران کرونا برای شما لازم است؟
آیا شیرموز می‌تواند میان وعده ‌مناسبی در دوران کرونا باشد؟