کرونا؛ اخبار جهان
6 فروردین 1399 ساعت: 18:1شیوع کرونا در کشورهای جهان همچنان ادامه دارد. آخرین اخبار شیوع این ویروس مرگبار در اینجا مرور می‌کنیم.
مجموع موارد مرگ در آمریکا بر اثر کرونا به هشتصد نفر رسید

دیروز سازمان جهانی بهداشت با اشاره به رشد سریع مبتلایان در آمریکا گفته بود این کشور می‌تواند به مرکز بعدی برای شیوع ویروس کرونا تبدیل شود. حدود پنجاه و پنج هزار نفر در سراسر آمریکا مبتلا به کرونا هستند.

درخواست شهردار لندن برای خودداری از استفاده از مترو‌

انتشار تصاویری از متروهای پرازداحام لندن در روز سه‌شنبه، با وجود هشدار، واکنش شهردار لندن را در پی داشت. صادق خان، شهردار بریتانیا از مردم خواسته از مترو استفاده نکنند یا اینکه "عده بیشتری خواهند مرد".

وزیر بهداشت بریتانیا دیروز گفته بود شهروندان بریتانیایی از خانه خارج نشوند و به سر کار نروند "مگر اینکه واقعا لازم باشد." دو روز پیش دولت بریتانیا محدودیتهای سختی را به مرحله گذاشت و اجتماع بیش از دو نفر را در اماکن عمومی ممنوع کرد.

کرونا در افغانستان؛ دومین مرگ و وضع محدودیت رفت و آمد در سه شهر

وزارت صحت/بهداشت افغانستان دومین مرگ در نتیجه بیماری کرونا را در شهر هرات این کشور تایید کرد. وحیدالله مایار، سخنگوی این وزارتخانه امروز (چهارشنبه ششم حمل/فروردین) در یک نشست خبری گفت که این فرد زن ۴۵ ساله‌‌ای بوده که نیمه شب گذشته در شفاخانه‌ای در شهر هرات جان باخته است.

چارلز، ولیعهد بریتانیا، به کرونا مبتلا شد

آزمایش کرونای پرنس چارلز، ولیعهد بریتانیا، مثبت اعلام شده است. براساس گزارش‌ها ولیعهد بریتانیا که هفتاد و یک سال سن دارد، "علائم خفیفی" از بیماری از خود نشان داده است و به گفته سخنگوی او حال عمومی پرنس چارلز در مجموع "خوب" است.

شاهزاده ولز به همراه همسرش کامیلا در اسکاتلند در قرنطینه خانگی به سر می‌برند. بنا به اعلام کاخ باکینگهام، ملکه بریتانیا، چارلز را روی ۱۲ مارس دیده است و "حال او همچنان خوب است."

قرنطینه عمومی در چین برداشته می‌شود

ممنوعیت سفر در استان هوبی در چین (بجز ووهان مرکز استان) امروز، چهارشنبه، ۲۵ مارس برداشته می‌شود و پس از نزدیک به دو ماه ۶۰ میلیون شهروند می‌توانند سفر کنند. قرار است منع عبور‌ و مرور در ووهان مرکز اصلی شیوع #ویروس_کرونا هشتم آوریل برداشته شود.

کرونا و پناهندگان در یونان


کمیسیون اروپا از دولت یونان خواسته افراد آسیب‌پذیر در برابر کرونا را از اردوگاه‌های پناهجویان در جزایر این کشور خارج کند. از یونان خواسته شده این افراد را به مناطق خلوت‌تر ببرند.
این اردوگاه‌ها عموما پرازدحام هستند و عده زیادی در آنها در شرایط نامطلوبی زندگی می‌کنند.

افزایش تلفات کرونا در اسپانیا

اسپانیا اعلام کرده که با مرگ ۷۳۸ نفر در اثر ابتلا به کووید۱۹ در شبانه‌روز گذشته تعداد کل جان‌باختگان در این کشور به بیش از ۳۴۰۰ نفر رسیده است. اسپانیا بعد از ایتالیا با بیش از ۶۸۰۰ قربانی بیشترین آمار تلفات در جهان را ثبت کرده و از چین، مرکز شیوع بیماری هم پیشی گرفته است.
دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو