0
0
        

1. پس از ورود به مرز عراق، از درج مهر ورود به آن کشور در گذرنامه خود مطمئن شوید.
2. برای پیشگیری از آسیب‌های احتمالی، خانم‌ها، کودکان و نوجوانان، به صورت انفرادی از مراجعه به بازار، حرم و اماکن عمومی کشور عراق، خودداری کنند.
3. خانم‌ها و کودکان و نوجوانان عزیز، از سوار شدن به خودروهای متفرقه در طول مسیر پرهیز کنند.
4. عکسبرداری و فیلمبرداری از مقرهای نظامی و انتظامی، مرز و تمامی مراکز ایست و بازرسی عراق ممنوع بوده و برای آن مجازات سنگین تعیین‌شده است.
5. راهپیمایی اربعین حسینی در مسیر تعیین شده از نجف اشرف تا کربلای معلی است و سفر به سایر شهرهای زیارتی در این ایام تابع ضوابط اعلامی از سوی سازمان حج و زیارت خواهد بود.
6. برای پیشگیری از گم کردن کاروان یا اعضای خانواده، با کمک گرفتن از تیرهای بلند برق در مسیر راهپیمایی نجف اشرف تا کربلای معلی(که از شماره 1 تا 1406 شماره‌گذاری شده)، پیش از حرکت، با اعضای گروه قرارهایی بگذارید که مثلا در اولین موکب سمت راست جاده هر 20 ستون، گروه به هم رسیده و یکدیگر را پیدا کنند.
7. گذرنامه و مدارک شناسایی خود را به هیچ‌وجه در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید.
8. با توجه به احتمال نفوذ جاسوسان و عناصر دشمن بین عزاداران، از هرگونه ارتباط نامتعارف با افراد ناشناس، امضای بیانیه، پر کردن پرسشنامه، نظرسنجی و... خودداری کنید.
9. در سفر، از بازگوکردن نشانی محل سکونت و محل کار، میزان درآمد و... به افراد ناشناس جدا خودداری کنید.
10. از گوشی تلفن‌همراه خود، به‌عنوان تنها راه ارتباطی با اعضای خانواده، به خوبی مراقبت کنید و هنگام شارژ آن در محل‌های مختلف، از امنیت خود و گوشی‌تان، مطمئن شوید.
11. مراقب پول، پاسپورت و ... خود باشید و از رها کردن آنها در محیط‌هایی که قابل‌دسترسی افراد دیگر است، خودداری کنید.
12. با توجه به شرایط خاص سفر راهپیمایی اربعین و میزان متفاوت نور در مسیر‌های متنوع و مختلف، راهپیمایی شبانه برای خانم‌های تنها توصیه نمی‌شود.
13. برای اطمینان از سلامت سفر و ناکام گذاردن توطئه‌های احتمالی دشمنان، حتی‌الامکان از خرید کالا از دستفروشان (به‌خصوص عرضه‌کنندگان اسباب‌بازی) خودداری کنید.
14. از دریافت و نگهداری هرگونه شیء، بسته و پاکت از افراد غریبه (اعم از ایرانی یا عراقی) برای انتقال به ایران، خودداری کنید.
مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

ارسال ديدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه فرهنگی ابن‌سینای بزرگ می باشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه
ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام