0
0
        

اشتباه رایجی که در جامعه وجود دارد این است که پاکسازی پوست را برای کسانی لازم می‌دانند که از کرم و موادآرایشی استفاده می‌کنند یا اینکه پاکسازی را فقط برای پوست‌های چرب و جوشدار مناسب می‌دانند.
پاکسازی پوست در هر حال حتی اگر هیچ‌گونه کرم یا مواد آرایشی‌‌ای استفاده نشده باشد یا حتی اگر فرد تمام روز در منزل باشد و از خانه خارج نشود باید انجام شود. موادی که برای پاکسازی پوست استفاده می‌شوند باید با توجه به جنس پوست انتخاب شوند و انتخاب نادرست ممکن است باعث ایجاد عارضه برای پوست شود. پاکسازی را باید روزانه، هفتگی و ماهانه انجام داد.
پاکسازی روزانه با توجه به پوست فرد می‌تواند در پوست‌های چرب 2بار در روز صبح و شب و در پوست‌های خشک و مختلط یک‌بار شب به شب انجام شود. با توجه به نوع پوست می‌توان از تونر و شوینده‌های غیرصابونی مانند ژل‌های شستشو و پن‌های شستشو استفاده کرد. استفاده از مرطوب‌کننده بعد از پاکسازی همیشه لازم است. توجه کنید همواره از پاک‌کننده‌ها و مرطوب‌کننده‌های مناسب پوست خود استفاده کنید.
پاکسازی هفتگی معمولا بعد از حمام باید انجام شود که شامل استفاده از لایه‌بردارهای مکانیکی (اسکراب ) و استفاده از ماسک صورت است. اسکراب‌ها با توجه به نوع پوست تفاوت دارند. اسکراب کردن یا لایه‌برداری پوست بعد از حمام برای پاکسازی پوست‌های پیر و مرده از سطح پوست است.
بعد از پاکسازی پوست بهتر است از یک ماسک صورت استفاده کرد. ماسک‌های صورت را می‌توان به صورت آماده یا در منزل با میوه و سبزیجات در دسترس همراه سفیده تخم‌مرغ یا روغن زیتون تهیه کرد.
توجه کنید با توجه به نوع پوست خود ماسک را تهیه کنید، مثلا روغن زیتون برای پوست چرب اصلا مناسب نیست و باعث چرب‌تر شدن پوست می‌شود یا استفاده از مرکبات مثل پرتقال و لیموترش برای پوست‌های خشک مناسب نیست و آن را خشک‌تر می‌کند.
پاکسازی ماهانه پوست یا هر چند ماه یکبار باید به صورت تخصصی و در مراکز تخ دکتر غلامحسین غفارپور
متخصص پوست
استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران
صصی پوست و زیبایی توسط افراد آموزش‌دیده با مواد استاندارد انجام شود.
مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

ارسال ديدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه فرهنگی ابن‌سینای بزرگ می باشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه
ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام