0
0
        

عمده‌ترین علت استفاده از بوتاکس، برطرف کردن چین و چروک صورت و اطراف چشم است ولی در افرادی که دچار تعریق بیش از اندازه در کف دست و زیر بغل هستند یا پرش عصبی عضلانی دارند نیز استفاده می‌شود. متاسفانه گاهی دیده می‌شود که در آرایشگاه‌ها عمل تزریق بوتاکس انجام می‌شود. این کار اشتباه است و ممکن است عوارض جبران‌ناپذیری هم داشته باشد.

       بوتاکس در هر صورت یک سم است که باعث کاهش توانایی عضله در ایجاد چروک می‌شود و فردی که تزریق را انجام می‌دهد، باید به درستی از محل تزریق اطلاع داشته باشد. ممکن است تزریق بوتاکس در بعضی از بیماران عوارض موقتی ایجاد کند که اغلب به مرور هم برطرف خواهد شد ولی افرادی که این کار را در مراکز غیرمعتبر انجام می‌دهند عوارض جبران‌ناپذیری را متحمل می‌شوند مثلا ممکن است تزریق بوتاکس در آنها باعث نامتقارن شدن صورت و نازیبا شدن چهره شود یا موقع خندیدن و حرف زدن صورت شکل غیرطبیعی بگیرد.

       همان‌طور که اشاره شده تزریق بوتاکس برای افرادی است که از چین و چروک شکایت دارند (بیشتر در افراد بالای 40 سال) انجام می‌شود ولی این ماده تزریقی را می‌توان از 20 سالگی به بعد هم تزریق کرد.

       به هر حال بوتاکس ورود یک ماده خارجی به زیر پوست است و ممکن است مثل هر درمان دیگری عارضه‌دار باشد ولی در صورتی که یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک آن را انجام داده باشد عوارض آن کمتر می‌شود. این خانم باید به همان متخصص پوست خودشان مراجعه کنند.
مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

ارسال ديدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه فرهنگی ابن‌سینای بزرگ می باشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه
ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام