0
0
        

بوتاکس انواع مختلفی دارد و بوتاکس‌های موجود در ایران عمدتا از نوع انگلیسی، کره‌ای، ایرانی و چینی هستند. 3 نوع اول مجوز بهداشت و کیفیت و استانداردهای لازم را دارند اما بوتاکس‌های چینی از نوع مرغوب نیستند و تجربه نشان داده است استفاده از بوتاکس‌های چینی بیشتر باعث حساسیت و آلرژی در بیماران می‌شود. البته ارزان‌تر هم هستند ولی صلاح نیست بیماران به‌دلیل پایین بودن قیمت این نوع از بوتاکس را انتخاب کنند و بهتر است به توصیه و انتخاب نوع بوتاکس توسط پزشک توجه کنند.

       3 نوع اول هیچ فرقی با هم ندارند ولی ممکن است بعضی از بیماران با بوتاکس کره‌ای نتیجه بهتری بگیرند و بعضی دیگر با نوع ایرانی. بنابراین بیماران نمی‌توانند در مرحله اول تزریق نوع بوتاکس را تعیین کنند ولی در مراحل بعدی و با توجه به نتیجه می‌توانند یکی از 3 نوع اول را انتخاب کنند. 5 درصد از بیمارانی که تزریق بوتاکس انجام می‌دهند، مخصوصا اگر بوتاکس چینی زده باشند، دچار افتادگی پلک می‌شوند. علت اصلی نیز نشت دارو به بافت اطراف است. قطره‌هایی وجود دارند که می‌توانند افتادگی پلک را برطرف کنند ولی با گذشت زمان مشکل خود‌به‌خود برطرف می‌شود. اطراف چشم انسان بافت سست و شکننده‌ای دارد و احتمال اینکه هنگام ورود سوزن، برخورد با رگی صورت گیرد بیشتر است. بعد از تزریق بهتر است بیمار از کیسه یخ استفاده کند، این کار باعث جلوگیری از خونریزی یا کاهش شدت خونریزی می‌شود.

       ما معمولا به افرادی که به بوتاکس حساسیت دارند و بیمارانی که دچار اختلال عصبی عضلانی هستند (مثلا مبتلا به بیماری ام‌اس هستند) توصیه می‌کنیم از تزریق بوتاکس خودداری کنند.
مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

ارسال ديدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه فرهنگی ابن‌سینای بزرگ می باشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه
ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام