0
0
        

در پیاده‌روی‌های طولانی آسیب‌های زیادی به پوست پا وارد می‌شود اما استفاده از کفش‌های مناسب پیاده‌روی تا حد زیادی از این آسیب‌ها جلوگیری و فشار کمتری به پاها وارد می‌کند. یکی از مسائلی که می‌تواند تشدیدکننده مشکل‌های پوستی پا به‌خصوص در ساعت‌های طولانی باشد تعریق پاهاست.

       برای پیشگیری از این مشکل باید از کفش‌هایی استفاده کنید که جنسشان از ماده‌ای به نام گورتکس است و امکان تنفس را برای پاها فراهم می‌کند. بهتر است جنس جورابتان هم حوله‌ای باشد تا خیسی و رطوبت پا را به خودش بگیرد و آن را تقریبا خشک نگه دارد و جلوی بوی نامطبوع پا را هم بگیرد.

       اگر جوراب حوله‌ای در دسترس ندارید، می‌توانید از 2 لایه جوراب استفاده کنید؛ به این شکل که جوراب زیری را نازک و جوراب رویی را ضخیم‌تر انتخاب کنید. لغزندگی 2 لایه جوراب روی همدیگر می‌تواند عامل پیشگیری‌کننده از تعریق زیاد باشد.

       افرادی که در پاهایشان میخچه دارند ممکن است طی پیاده‌روی دچار فشار و درد زیادی در ناحیه میخچه شوند.

       این افراد بهتر بود قبل از سفر میخچه‌شان را زیر نظر پزشک درمان می‌کردند اما در حال حاضر که برای این کار دیر شده، می‌توانند از کفی‌های مخصوصی که برای کاهش فشار روی میخچه در بازار موجود است استفاده کنند.

       احتمال اینکه پوست پاها طی پیاده‌روی دچار تاول شود، زیاد است. در این صورت ابتدا با بتادین یا ماده ضدعفونی‌کننده که در پایگاه‌های هلال‌احمر بین مسیر موجود است آن را ضدعفونی و سپس محتویات داخل تاول را با سرنگ‌ خارج کنید. شاید لازم باشد این کار را چند بار در طول راه انجام دهید. از ترکاندن تاول‌ها خودداری کنید زیرا ترمیم آن را طولانی‌تر می‌کند و احتمال عفونی شدنش افزایش می‌یابد. زدن چسب زخم روی تاول از فشار و تحریک بیشتر به آن نقطه از پوست جلوگیری می‌کند. بهتر است شب‌ها که در حال استراحت هستید چسب‌ها را بکنید و تاول‌ها را ضدعفونی کنید تا زودتر التیام پیدا کنند.

       مشکل شایع دیگر به‌خصوص در افراد چاق، عرق‌سوزشدن و ساییدگی پوست کشاله ‌ران‌هاست. برای پیشگیری از این 2 مشکل بهتر است از پودر بچه‌ یا پودر تالک استفاده کنید. این پودر خیسی و رطوبت را به خود جذب می‌کند و مانع به هم ساییدگی پوست کشاله‌ها به هم می‌شود. پوشیدن لباس زیر پاچه‌دار هم در پیشگیری از این مشکل بسیار موثر است.

       در صورتی که عرق‌سوز شدید، می‌توانید برای تسکین سوزش آن از کرم‌های ضدالتهاب کورتونی استفاده کنید. البته در ناحیه کشاله‌ها نباید از کورتون‌های قوی استفاده کرد. معمولا پمادهایی در حد تریامسینولون کفایت می‌کند و علائم را بعد از 3-2 روز تسکین می‌دهد.
مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

ارسال ديدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه فرهنگی ابن‌سینای بزرگ می باشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه
ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام