0
0
        

1) هرگز زمانی که لب‌ها دچار خشکی شده‌اند از رژلب استفاده نکنید. در این شرایط لایه‌برداری ضعیف مهم‌تر است. برای این کار از بوم لب استفاده کنید و لب را کاملا چرب و مرطوب نگه دارید. بهتر است این کار مرتبا در طول روز تکرار شود اما در صورتی که امکان آن وجود ندارد لایه ضخیمی از بوم لب یا کره روی لب بزنید و اجاز بدهید تمام شب روی پوست باشد. صبح اضافه آن را با دستمال پاک کنید. همراه روغن پاک‌شده سلول‌های مرده هم جدا می‌شوند.
2) با افزایش سن بهتر است از رنگ‌های طبیعی‌تر برای لب استفاده کنید تا چین‌و‌چروک را کمتر نشان دهد. رنگ‌هایی با تن بژ صورتی یا بژ نارنجی می‌تواند مناسب باشد. رنگ‌های تیره بهتر است استفاده نشود یا با دست روی لب به مقدار کم زده شود. استفاده بیش از حد از رژلب‌ها با ماندگاری بالا خود باعث خشکی لب می‌شود.
3) با بالارفتن سن لب‌ها نازک‌تر می‌شوند. به همین دلیل بهتر است هنگام آرایش از خط لب استفاده کنید. توصیه می‌شود رنگی روشن را به عنوان خط لب استفاده کنید.
4) بعد از 50 سالگی تا جای ممکن، باید میزان استفاده از رنگ‌ها را در آرایش صورت کاهش داد. آرایش چشم و لب باید تا جای ممکن کم شود.
5) در صورتی که عضلات اطراف دهان شل و افتاده‌شده و تمایلی به عمل زیبایی ندارید، ورزش دور دهان می‌تواند تا حدی به سفت شدن عضلات‌تان کمک کند. برای این تمرین دهانتان را ببندید و لب‌ها را به سمت داخل جمع و فشرده کنید و در این حالت
5 تا 10 ثانیه نگه دارید. بعد دهان را باز کنید و هوا را داخل بکشید. این تمرین را 10 بار در روز تکرار کنید.
مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

ارسال ديدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه فرهنگی ابن‌سینای بزرگ می باشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه
ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام