0
0
        

محققان و پژوهشگران تومورشناسی، در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند شیوه زندگی می‌تواند به انجام بررسی‌های سرطان و مطالعه‌های تومورشناسی کمک کند و در نهایت در انتخاب نوع درمان برای هر بیمار مفید واقع شود. با توجه به بررسی‌ها، پژوهش‌ها و نتایج حاصل از تحقیقاتی که به‌وسیله یکی از بنیادهای سرطان منتشر شده، اطلاعات نوع کیفیت زندگی بیمار یک عامل هدایت‌کننده و کمک‌کننده در انجام مطالعه‌های تومورشناسی و انتخاب نوع درمان برای بیماران مبتلا به سرطان محسوب می‌شود.
فرانچسکو کاگنیتی، مدیر بنیاد «همه با هم علیه سرطان» در شهر رم، در رابطه با نقش مهم شیوه زندگی در درمان سرطان می‌گوید: «کیفیت زندگی نقش مهمی در پیگیری و روند درمان دارد.» او در ادامه توضیحاتش اعلام کرد: «اغلب بیماران سرطانی به دلیل مشکلات و عوارض ناشی از استفاده داروها، روند درمان را قطع می‌کنند. بر پایه این دلایل اساسی، شناخت شیوه زندگی بیمار به شناسایی داروهایی که برای بیمار ایجاد مشکل می‌کنند، کمک می‌کند تا روند درمان خوب پیش برود و نتایج بهتری از آن گرفته شود.»
در این بررسی برجسته، با توجه به گزینه‌های درمانی، تفاوت قابل‌ملاحظه‌ای بین دیدگاه پزشکان و بیماران سرطانی وجود دارد. حدود 90 درصد از 533 پزشکی که در این بررسی‌ها شرکت کردند، معتقد بودند بیماران در انتخاب درمان خود نقش دارند، در حالی که تنها 46 درصد از 354 بیمار شرکت‌کننده مبتلا به سرطان احساس کردند واقعا در انتخاب روش درمانی خود درگیر بوده و نقش داشته‌اند.
مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

ارسال ديدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه فرهنگی ابن‌سینای بزرگ می باشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه
ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام