0
0
        

دکتر حسین طباطبایی
استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران

به این بیمار و همه افرادی که تاتو را در آرایشگاه و به دست افراد غیرمتخصص انجام می‌دهند، توصیه می‌کنم برای انجام تاتو به‌خصوص تاتوی ابرو که روی صورت و در معرض دید است به مراکز تخصصی پوست و مو که عمل میکروپیگمنتیشن (پیگمنت به معنای رنگدانه است و در تاتو از رنگدانه برای تغییر رنگ پوست استفاده می‌کنند) انجام می‌دهند، مراجعه کنند.

       در تهران چنین مرکزی وجود دارد و پزشک متخصص پوست این کار را برعهده می‌گیرد. گرچه در علم پزشکی هم ممکن است خطا صورت گیرد ولی افرادی که در مراکز غیربهداشتی و غیرپزشکی عمل تاتو را انجام می‌دهند گاهی عوارض غیرقابل برگشتی را متقبل می‌شوند.

       راه‌های زیادی برای پرپشت کردن ابرو وجود دارد ولی تنها راه دائمی و راهی که ابروها به نظر طبیعی‌تر باشند برای افرادی که دچار ابروهای کم‌پشت ذاتی ژنتیکی هستند، کاشت ابرو است. البته کاشت ابرو هم مشکل‌های زیادی دارد چون موهایی که برای کاشت استفاده می‌شوند از ناحیه پشت سر گرفته می‌شوند و رشد زیادی دارند. رشد موی ابروی طبیعی کم است و در یک اندازه خاص متوقف می‌شود. بنابراین این افراد بعد از کاشت ابرو نیاز به کوتاه و مرتب کردن دائمی ابروها دارند. مشکل دیگر تکنیک کاشت ابرو است که اگر فولیکول‌ها کمی کج و راست کاشته شود، جهت موها نیز تغییر خواهد کرد و شبیه ابروی طبیعی نخواهد شد. البته دقت عمل و نتیجه موفق در کاشت ابرو به مهارت و تبحر پزشک وابسته است.
مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

ارسال ديدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه فرهنگی ابن‌سینای بزرگ می باشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه
ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام