0
0
        

باوجود تلاش برخی وکلا و کارخانه‌داران برای ایجاد محیطی سلامت و ایمن برای کارکنانشان، مطالعه‌های جدید نشان می‌دهند که خطر ابتلا به سرطان مثانه در برخی مشاغل همچنان درحال افزایش است. براساس تحقیقات جدید، خطر ابتلا به سرطان مثانه در 42 طبقه از 61 طبقه شغلی مورد بررسی و نیز خطر مرگ بر
اثر این سرطان در 16 طبقه از 40 طبقه شغلی در حال افزایش است.

       تحقیقی که نتایج آن در نشریه انکولوژی انجمن پزشکی آمریکا منتشر شده، می‌گوید، بیشترین خطر بدخیمی مربوط به افرادی است که در معرض مواد سرطانزا به نام «آمین‌های آروماتیک» قرار دارند. معمولا تماس با این مواد وقتی اتفاق می‌افتد که افراد با موادی مانند توتون، رنگ، لاستیک، چاپگرها، چرم و فرآورده‌های مراقبت مو کار می‌کنند. گذشته از آن تماس با فلزات سنگین، گازوئیل و محصولات سوختنی، خطر ابتلا و مرگ بر اثر سرطان مثانه را افزایش می‌دهد.

       به‌نظر می‌رسد جنسیت نیز از عوامل موثر در افزایش خطر ابتلاست، چرا که افزایش شیوع سرطان مثانه بین زنان بیش از مردان گزارش شده است. دلایلی برای این امر گفته شده، از جمله آنکه آزمایش‌های غربالگری موارد بیشتری از مبتلایان را بین مردان شناسایی کرده‌اند یا اینکه حضور زنان در محیط‌های کاری بیشتر شده است یا مواد سرطان‌زا در محیط‌های کاری که اکثر کارکنان آن زن هستند وارد شده‌اند.

       کارشناسان عقیده دارند برای کاهش موارد سرطان مثانه بین کارگران باید به مشاغلی توجه کرد که امکان ابتلا در آنها بیشتر است.
مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

ارسال ديدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه فرهنگی ابن‌سینای بزرگ می باشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه
ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام