0
0
        

     هر انسانی در عمق وجود خود عاشق بازی، حل معما، درست کردن پازل و بازی‌های حرکتی است.


     بازی‌هایی که شامل حرکات، موسیقی، شعر و آواز هستند، قرن‌هاست برای ایجاد تمرکز و آرامش کودکان به کار می‌روند و ارتباطی بین مغز و سیستم مرکزی اعصاب برقرار می‌کنند که همانند رودخانه‌ای است که از کشمکش‌های خوشایند بین حواس شنوایی‌، بینایی، لامسه و حرکت تشکیل شده است.


     این بازی‌های جهانی قادرند توانایی فرد را در مقابل مشکلات افزایش دهند و اضطراب‌های درونی او را کم کنند و در مقابل مهارت‌های فردی و اجتماعی‌اش را گسترش دهند.


     در حال حاضر، بسیاری از بازی‌های کامپیوتری تک‌نفره جایگزین بازی‌های ریتمیک بزرگسالان شده‌اند و به این بازی‌ها کمتر پرداخته می‌شود.


     کتابی که در ستون «معرفی کتاب» این هفته معرفی می‌شود، یکی از منابع مناسب موجود برای درک ریتم موسیقی است و بیشتر بازی‌هایش برای تمام گروه‌های سنی قابل‌اجرا و جذاب است.


     کتاب «بازی‌های ریتمیک برای همه‌ سنین» در 7 فصل و با معرفی تعداد زیادی بازی نوشته شده که برخی از این بازی‌ها چندمرحله‌ای هستند. با استفاده از بازی‌های این کتاب در کنار آموزش ساز، درک موسیقی در هنرجو درونی می‌شود و هنرجو به درک بهتری از ریتم و حالات اجرا می‌رسد. این کتاب را که رابرت ام.آبرامسون نوشته و خانم ندا نصیری به فارسی ترجمه کرده، نشر نیکا در 140 صفحه منتشر کرده و 2 لوح فشرده هم که حاوی آهنگ‌های پیشنهادی نویسنده کتاب است، همراه آن عرضه شده است.
مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

ارسال ديدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه فرهنگی ابن‌سینای بزرگ می باشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه
ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام