0
0

اپیلاسیون یکی از کارهایی است که بیشتر زنان و مردان به شیوه‌های مختلف حداقل ماهی یک‌بار درگیر آن هستند. اپیلاسیون به معنی برداشتن موهای ناخواسته بدن است اما گاهی انجام اشتباه این کار می‌تواند با عوارضی همراه باشد. در «میزگرد پوست و مو»ی این هفته، خانم ساناز از تجربه تلخی که داشته‌اند، برایمان گفته‌اند؛ اینکه بعد از اپیلاسیون از روغن رازیانه استفاده کرده‌اند و... ماجرا را به روایت خودشان بخوانید: «چند روز پیش، بعد از اپیلاسیون صورت و پاها، برای اولین‌بار به توصیه دوستان از روغن رازیانه استفاده کردم اما بعد از چندساعت، دچار فاجعه شدم! صورتم ورم کرد و قرمز شد و پاهایم نیز جوش زد. روز بعد، از پماد کالاندولا استفاده کردم که تاثیر چندانی نداشت. بعد از گذشت 3 روز، ورم و قرمزی صورت و جوش پاهایم بدتر شد و خارش گرفت. مشکل دیگر اینکه بعد از اپیلاسیون پوست صورتم حالت خونمردگی پیدا کرد. خیلی ناراحتم که شب عیدی به این روز افتادم. لطفا راهنمایی‌ام کنید.» در ادامه، می‌توانید نظر متخصصان «سلامت» را درباره این مشکل بخوانید.

سمیه مقصودعلی

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

ارسال ديدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه فرهنگی ابن‌سینای بزرگ می باشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:

رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام