0
0
        

       تمامی روش‌های سنتی اپیلاسیون خوب است و هر فردی باید روش‌های گوناگون را امتحان و نوعی که با پوستش سازگاری دارد را انتخاب کند. بیشتر خانم‌ها به این موضوع فکر می‌کنند که قبل و بعد از اپیلاسیون چه کنند که پوستشان نرم و لطیف‌تر باشد. بهتر است هیچ کاری نکنند. به جز در مورد تراشیدن که لازم است پوست کمی مرطوب باشد و از ژل‌های اصلاح یا آب و صابون برای موهای ضخیم استفاده شود در سایر روش‌ها به هیچ کاری نیاز نیست.

       دلیل اینکه این خانم دچار مشکلات پوستی بعد از اپیلاسیون شده‌اند، کندن موهای زائد نبوده، بلکه استفاده از روغن رازیانه است. 80-70 درصد مردم به این روغن حساسیت دارند و زمانی که از آن استفاده کنند و پوست در معرض نور خورشید قرار بگیرد، دچار التهاب، قرمزی و تغییر رنگ خواهند شد. کالاندولا هم که این خانم بعد از بروز التهاب از آن استفاده کرده‌اند، پماد ضدخارش است و در رفع جوش و التهاب نقشی ندارد.

       بهتر است ایشان به متخصص پوست مراجعه کنند تا بررسی شوند. بهترین کار این است که بعد از اپیلاسیون هیچ کاری با پوستمان نداشته باشیم. اگر جوش می‌زنید، کافی است روش اپیلاسیون را تغییر دهید. اگر با بند و موم مشکل دارید، موها را بتراشید. بهترین روش هم استفاده از لیزر است.

       نکته بسیار مهمی که خانم‌ها مخصوصا شب عید که سر آرایشگران شلوغ است باید به آن توجه داشته باشند، تعویض بند برای هر فرد است. استفاده مشترک از بند می‌تواند باعث انتقال بیماری‌های قارچی، باکتریایی مثل فولیکولیت و زرد زخم و حتی انگل‌هایی مثل گال شود.

دکتر حسین طباطبایی
عضو هیات علمی دانشگاه علوم‌پزشکی تهران
مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

ارسال ديدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه فرهنگی ابن‌سینای بزرگ می باشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه
ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام