0
0
        

زخم بستر عارضه بیمارانی است که به مدت طولانی در یک وضعیت ثابت قرار می‌گیرند. در این وضعیت فشار مداومی روی بخشی از بدن وارد و مانع ‌خونرسانی به بافت می‌شود. کاهش‌خونرسانی باعث تغییر رنگ، بی‌حسی و نهایتا مرگ بافت می‌شود که اگر اقدام سریعی برای آن انجام نگیرد بخشی از پوست از بین خواهد رفت. هر فشاری که بیش از 2 ساعت ادامه داشته باشد خطرناک است. به چنین بیمارانی توصیه می‌شود هر 45 دقیقه و حداکثر هر
1 ساعت و نیم یکبار وضعیت بدن را تغییر دهند. قسمت‌هایی از بدن که بیشتر با سطح تماس دارد، بهتر است مدام ماساژ داده شود. ماساژ باعث می‌شود جریان ‌خون بیشتری برقرار شود. خوشبختانه اندام فوقانی این بیمار مشکلی ندارد و می‌توانند کارهای شخصی خود و جابجایی‌های مختصر را انجام دهند. برای خواب هم باید از تشک‌های مواج استفاده کنند. این تشک‌ها فشار متناسبی را در تمام سطح بدن مماس با تشک برقرار می‌کند. ایشان به وزنشان اشاره کرده ولی درباره قدشان نگفته‌اند.

       به نظر می‌رسد وزن بالایی دارند که بهتر است با متخصص تغذیه در این‌باره صحبت کنند. قندخون حتما باید کنترل شود. زخم بستر در بیماران دیابتیک مشکل‌های جدی ایجاد می‌کند.
مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

ارسال ديدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه فرهنگی ابن‌سینای بزرگ می باشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه
ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام