0
0
        

این روزها خبرهای سربسته‌ای از بیماری سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در نشریه‌ها و خبرگزاری‌ها منتشر شده که موجی از نگرانی عمومی نسبت به سلامت کارلوس کی‌روش به همراه داشته است.

       در خبرها آمده بود که ایشان مدتی از دل‌درد رنج می‌برده و به دنبال آن و در سفری که به زادگاهش داشته، تحت عمل جراحی قرار گرفته و بخشی از روده‌اش هم برداشته شده است. هرچند در علم پزشکی نمی‌توان براساس شنیده‌ها قضاوت کرد و تشخیص قطعی با معاینه بالینی و شرح‌حال و آزمایش‌های لازم میسر می‌شود اما باتوجه به علائمی که درباره ایشان گفته شده، می‌توان گمانه‌زنی‌هایی داشت و حدس‌هایی زد. معمولا دل‌درد حاد اگر همراه با برداشتن بخشی از روده بزرگ او باشد، می‌تواند احتمال ابتلا به تومور کولون (خوش‌خیم یا بدخیم) را مطرح کند.

       حالا اگر این دل‌درد با برداشتن بخشی از روده باریک همراه باشد، شانس ابتلا به ایسکمی عروقی که منجر به از بین رفتن بخشی از بافت روده باریک هم شده باشد به ذهن متبادر می‌شود.

       این در حالی است که ابتلا به انسداد یا پیچ‌خوردگی روده هم می‌تواند منجر به دل‌درد شود و در مواردی با برداشتن بخشی از روده توام شود. در هر صورت، ذکر مجدد این نکته ضرورت دارد که تمام این موارد صرفا حدس و گمان‌های طبی است که ممکن است مطابق با واقع نباشد.
مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

ارسال ديدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه فرهنگی ابن‌سینای بزرگ می باشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه
ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام