0
0

11 ماه بعد از فاجعه «مجله شارلی‌ابدو» اتفاق دیگری فرانسه را لرزاند که طی 40 سال گذشته بی‌سابقه بود. در حالی که تیم ملی فوتبال آلمان و فرانسه در ورزشگاه استادوفرانس مسابقه می‌دادند در محله 11 پاریس مردی مسلح به رستورانی حمله کرد و مردم را به رگبار بست. پس از آن نیز در مرکز هنری باتاکلان مردمی که برای تماشای کنسرت رفته بودند به گروگان گرفته شدند و به قتل رسیدند. 2 انفجار نیز خارج از استادیوم فوتبال رخ داد. 8 نفر در پاریس حمله انتحاری انجام دادند که 7 نفر آنها خارجی بودند. طی این حمله‌ها به نقاط مختلف در پاریس و ایل دو فرانس، 129 نفر کشته و 352 نفر زخمی شدند که حال 99 نفر آنها وخیم اعلام شد. این اتفاق با چند روز فاصله از حمله انتحاری بیروت رخ داد. شاید از نظر بعضی‌ها صحبت در مورد آن لزومی نداشته باشد اما واقعیت این است که با توجه به شرایط کنونی جهان، حمله‌های تروریستی اتفاقی است که ممکن است برای هر ملتی بیفتد و مواجهه با این استرس مساله‌ای که باید درباره آن اطلاعات بیشتری داشته باشیم.

من به شما اعتماد دارم؛ آیا شما نیز به من اعتماد دارید؟
       بعد از اتفاق ناگواری که در پاریس افتاد، بسیاری برای التیام این درد و همدردی با دردمندانش تلاش کردند و در این میان، در قلب پاریس، جون سیاهپوستی که مسلمان هم بود، چشم‌های خود را بست و در خیابان از صبح تا شب ایستاد و روی برگه‌ای نوشت: «من به شما اعتماد دارم. شما هم به من اعتماد دارید؟ اگر این‌طور است، پس مرا به آغوش بکشید.»

بسیاری در ابتدا با تعجب او را نگاه کردند و بعد شروع کردند به در آغوش کشیدن او و گریه کردن و همدردی با او. وقتی شب رسید، جوان چشم‌هایش را باز کرد و رو به جمعیت گفت: «می‌خواهم از همه افرادی که با من همدردی کردند، تشکر کنم. من این حرکت را انجام دادم تا به همه پیام بدهم که من مسلمانم اما این تروریست‌ها را به عنوان مسلمان قبول ندارم. مسلمان هرگز کسی را به ناحق نمی‌کشد. من جمعه گذشته با اینکه تولدم بود، اصلا بیرون نرفتم و از ته‌دل با خانواده قربانیان همدردی کردم. من دلم می‌خواهد همه مردم دنیا این حقیقت را بدانند که «مسلمان» بودن از «تروریست» بودن فرسنگ‌ها فاصله دارد. دین ما این قبیل کارها را حرام می‌داند.»

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

ارسال ديدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه فرهنگی ابن‌سینای بزرگ می باشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:

رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام