0
0
        

یک بررسی جدید نشان می‌دهد نوزادانی که آزمایش مثبت کرونا پیدا می‌کنند، اغلب بیماری خفیفی دارند که ممکن است صرفا با تب و بدون علائم تنفسی بروز کند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه پزشکان در بیمارستان کودکان شیکاگو گزارشی درباره وضعیت ۱۸ نوزاد زیر ۹۰ روز که از لحاظ آزمایش ویروس کرونا مثبت شده بودند، در مجله بیماری‌های کودکان منتشر کردند.
آنها دریافتند که بسیاری از این نوزادان حال خوبی دارند و علائم تنفسی آنها اندک است یا بدون علائم تنفسی هستند. اغلب این نوزادان (۱۴ نوزاد از ۱۸ نوزاد) دچار تب بودند و دو نفر دیگر تنها علائمتشان سرفه بود. یکی از کودکان دچار حالت خفگی مربوط به تغذیه شده بود و یک کودک دیگر بی‌علامت بود و به علت اینکه والدینش دچار کووید-۱۹ شده بودند، آزمایش شده بود.
۵۰ درصد این کودکان (۹ نفر از ۱۸ نفر) در بخش عمومی بیمارستان بستری شدند، گرچه هیچ کدامشان نیاز به اکسیژن، حمایت تنفسی یا مراقبت ویژه پیدا نکردند.
8 نفر این نوزادان تب داشتند، ۴ نفر سرفه یا تنفس سریع نابهنجار و 6 نفر علائم گوارشی شامل تغذیه نکردن، استفراغ و اسهال داشتند و علائم تنفسی سرفه و گرفتگی سینه پس از شروع علائم گوارشی شروع شده بود. این پزشکان می‌گویند با توجه به این یافته‌ها این نوزادان اغلب بیماری خفیفی دارند و در معرض خطر بیشتر بیماری شدید قرار ندارند.
پژوهشگران می‌گویند اغلب نوزادان در این بررسی تب داشتند، بنابراین به خصوص در نواحی با انتشار گسترده کرونا اگر نوزادی دچار تب شود، باید از لحاظ بیماری کووید-۱۹ بررسی شود. البته به گفته آنها ارزیابی عفونت‌های باکتریایی نیز در نوزادان همچنان اهمیت دارد.
مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

ارسال ديدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه فرهنگی ابن‌سینای بزرگ می باشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه
ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام