0
0
        

معاون کل وزارت بهداشت، با اشاره به روند کاهشی رعایت فاصله‌‌گذاری اجتماعی، از احتمال بازگشت محدودیت‌ها خبر داد و گفت: «از همه می‌خواهیم مردم را به استفاده از ماسک و رعایت نکات بهداشتی تشویق کنند تا مجبور به بازگشت به شرایط قبل نباشیم.»
به گزارش «سلامت» و به نقل از ایسنا، دکتر ایرج حریرچی با بیان اینکه همه کشورها به دلیل معیشت مردم مجبور به بازگشایی‌ها هستند، تاکید کرد: «مهم‌ترین ابزاری که می‌توانیم با آن از انتقال بیماری جلوگیری کنیم، ماسک است. افراد باید هنگام خروج از خانه از ماسک استفاده کنند. مردم می‌توانند از ماسک سه‌لایه یا ماسک خانگی هنگام خروج از منزل استفاده کنند. برای تهیه هر دو نوع ماسک به قیمت‌های مناسب، دستوراتی از سوی رئیس جمهور به وزارت صمت داده شده تا این کالای بهداشتی در اختیار مردم قرار بگیرد. اگر همه مردم ماسک بزنند و قطرات تنفسی فرد بیمار به سایرین نرسد می‌توان از انتقال بیماری جلوگیری کرد.»
معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: «فاصله‌گذاری دو متری در مترو، اتوبوس، مغازه‌ها و... محقق نمی‌شود. مردم نباید این موضوعات را شوخی بگیرند؛ پزشکان، پرستاران و کادر درمان ما فرسوده شده‌اند. وقتی فردی در آی‌سی‌یو بستری می‌شود، لوله‌ای به طول 5/1متر و و قطر یک سانتی‌متر از بینی او وارد می‌کنیم، لوله‌ای تنفسی وارد حلق می‌شود، برای کنترل ادرار سوند به بیمار وصل می‌شود و... کسی که یک هفته در آی‌سی‌یو بستری باشد با این لوله‌گذاری‌ها حدود ۴۰ درصد از بافت عضلانی خود را از دست می‌دهد، ریه او دیگر ریه قبلی نخواهد بود. وقتی ویروس را به سایرین منتقل می‌کنیم، ما هم درصدی در مرگ بقیه سهیم خواهیم بود.»
در چند روز اخیر موارد مرگ 3رقمی را دوباره مشاهده می‌کنیم که باعث تاسف است اما تمام مجموعه در تلاش برای کاهش آمار موارد مرگ و میر هستند. ما در کل جنگ تحمیلی ۱۹۲ هزار شهید دادیم پس ارقام 3رقمی برای مرگ ناشی از کرونا زیاد است. فوت روزانه حدود ۱۰۰ نفر تقریبا می‌شود ۱۰ درصد از مرگ‌های ما ولی مطمئنیم می‌توانیم این رقم را کاهش دهیم.
مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

ارسال ديدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه فرهنگی ابن‌سینای بزرگ می باشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه
ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام