0
0
        

نتایج بررسی جدید نشان می‌دهد داروی ضدمالاریای هیدروکسی کلروکین در درمان عفونت ویروس کرونا تاثیر سودمندی ندارد.
به گزارش آسوشیتدپرس، در این بررسی جدید روی تقریبا ۱۴۰۰ بیمار در دانشگاه کلمبیا در نیویورک تجویز هیدروکسی کلروکین خطر مرگ یا نیازمند شدن به اتصال به دستگاه تنفس مصنوعی را پایین نیاورد.
این پژوهشگران می‌گویند: «گرچه این بررسی مشاهده‌ای است، نه یک بررسی کنترل‌شده، اطلاعات باارزشی درباره تصمیم‌گیری درمورد استفاده از دارویی به دست می‌دهد که تا به حال برای صدها هزار بیمار کووید-۱۹ بدون شواهد قطعی از خطرات و سودمندی‌های آن تجویز شده است.»
نتایج این بررسی روز پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شده است.
سازمان غذا و داروی آمریکا هشدار داده از این دارو به جز در تحقیقات رسمی برای بیماران کرونا استفاده نشود.
پزشکان در دانشگاه کلمبیا وضعیت ۵۶۵ بیماران کووید-19را که هیدروکسی کلروکین را دریافت کرده بودند با ۸۱۱ بیمار دیگر که هیدروکسی کلروکین با یا بدون دریافت آنتی‌بیوتیک آزیترومایسین مقایسه کردند. ۱۸۰ بیمار نیاز به لوله‌گذاری تنفسی پیدا کردند و ۲۳۰ بیمار درگذشتند. به نظر نمی‌رسید تجویز دارو هیچ اثری بر این دو پیامد داشته باشد.
هزینه این بررسی مشاهده‌ای را موسسه‌های ملی بهداشت آمریکا (NIH) تامین کرده بودند که دو کارآزمایی خاص خودشان را برای مقایسه هیدروکسی کلروکین با دارونما انجام می‌دهند؛ یعنی شیوه‌ای که استاندارد طلایی برای تعیین بی‌خطر بودن و تاثیربخشی یک دارو است.
یک کارآزمایی NIH روی بیماران کووید-۱۹ انجام می‌شود و کارآزمایی دیگر تاثیربخشی این دارو را در کمک به جلوگیری از عفونت در کارکنان بهداشتی قرار گرفته در معرض ویروس امتحان می‌کند.
مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

ارسال ديدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه فرهنگی ابن‌سینای بزرگ می باشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه
ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام